Слухати

У п’яти областях України розпочалася епідемія грипу, - голова Центру грипу

13 лютого 2018 - 13:32
Facebook Twitter Google+
Це Волинська, Вінницька, Житомирська, Рівненська та Хмельницькі області

artemchuk.jpg

Оксана Артемчук // Громадське радіо
Оксана Артемчук
Громадське радіо

Україною вирує грип, масово закриваються школи на карантин, зокрема в Тернополі закриті вже всі школи, і є вже навіть летальні випадки серед дітей

Як протидіяти грипу, роз’яснила керівниця Центру грипу Центру громадського здоров’я Оксана Артемчук.

Оксана Артемчук: Я хочу повідомити, що за звітний тиждень Україна перевищила епідемічний поріг по захворюваності на грип та ГРВІ. І перевищено поріг у Волинській, Вінницькій, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій областях. Тобто можна сказати, що в цих областях розпочалася епідемія грипу

Також за звітний тиждень зафіксовано два летальних випадки серед дітей. Це є дитина семи років в місті Київ, у неї посмертно визначено РНК вірусу грипу Б, та дитина 5 місяців із Львівської області. В неї визначено риновірус. Риновірус — це вірус, який відноситься до респіраторної групи інфекцій. Для дорослого населення він нескладний і нескладно протікає, проте у дітей може викликати ускладнення. В даному випадку призвів до смерті дитини.

Вікторія Єрмолаєва: Чи кожного року Україна перевищує епідемічний поріг?

Оксана Артемчук: Так, кожного року, але в залежності від сезону це відбувається раніше або пізніше. Порівнюючи  з минулим роком, то тоді в нас розпочався підйом захворюваності в листопаді, він досяг свого піку зимою в січні, і потім не перевищував епідемічні рівні. В  цьому році розпочалася епідемічна активність на цьому тижні у лютому.

Ми рекомендуємо людям, які захворіли, залишатися вдома та не наражати на небезпеку оточуючих та себе. Тому що якщо людина продовжує працювати, в неї можуть розвинутися ускладнення.

Крім того, не можна займатися самолікуванням, а варто звертатися до лікаря. Грип – це не легка хвороба, яку можна «переходити на ногах». Це серйозна небезпечна хвороба, від якої помирають. Я наведу приклад: в епідемічному сезоні 2015-2016-го років в нас був зареєстрований 391 летальний випадок від грипу.

 

 

Вікторія Єрмолаєва: Чи потрібно робити щеплення і чи захищає воно від всіх штамів вірусу?

Оксана Артемчук: Вакцинація проти грипу – це єдиний безпечний засіб профілактики грипу. Тому вакцинуватися потрібно. І за рекомендації Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я робити це бажано на початку епідемічного сезону, в нашій країні це жовтень-листопад. Але якщо людина не встигла за якихось причин, вона можна вакцинуватися протягом сезону, і навіть коли йде епідемічний підйом.

Повну розмову можна прослухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.