Слухати

У влади все більше спроб грати в «наперстки» часів Януковича, — Єрмоленко

17 лютого 2016 - 11:47
Facebook Twitter Google+
Якщо наші політичні еліти думають, що вони когось обдурять, то вони дуже наївні, — Володимир Єрмоленко
У влади все більше спроб грати в «наперстки» часів Януковича, — Єрмоленко / Програми на Громадському радіо

На завершення першої години програми «Ранкова хвиля» спілкуємося з д. п. н., експертом МГО «Інтерньюз-Україна» Володимиром Єрмоленком, який робить припущення про ймовірну реакцію західних партнерів України щодо політичної кризи в державі.

yermolenko.jpg

Володимир Єрмоленко / «Громадське радіо»
Володимир Єрмоленко
«Громадське радіо»

Ірина Славінська: Як голосування за відставку уряду коментують в країнах Євросоюзу партнери від влади та медіа?

Володимир Єрмоленко: Треба ще почекати. Але я думаю, що їх нескладно передбачити — все більше розчарування. У влади все більше спроб повернутися до гри в «наперстки» часів Януковича. Все більше спроб голосувати за одні закони, але з іншим змістом. Якщо наші політичні еліти думають, що вони когось обдурять, то вони дуже наївні. За їхніми кроками існує дуже потужний моніторинг і влада наступає на одні й ті ж граблі.

Євген Павлюковський: Реакція США принаймні на відставку Шокіна не була жорсткою. Ви думаєте, що щодо парламенту заяви матимуть дещо інший характер?

Володимир Єрмоленко: Так. Але це пов’язано з тим, що відставки Шокіна чекали давно. Але влада і Порошенко з цим тягнули. Наявність заяв щодо цього питання, відставки інших посадовців, повторюся, — свідчить про зростання розчарування. Зміст цих заяв може бути іншим, бо це дипломатична мова. Але їх наявність — дуже тривожний сигнал.

Ірина Славінська: А що можна сказати про транші МВФ? Це теж досить цікавий спосіб висловлюватися щодо подій в Україні.

Володимир Єрмоленко: Так. Але якщо траншу не буде найближчим часом, то гривня може ще більше впасти. Ми маємо розуміти, що транші МВФ — це реанімація, яка тримає країну. Без них нам буде дуже погано. Але я б не ставив акцент на траншах МВФ, ми маємо розуміти, що це далеко не спасіння країни.

Євген Павлюковський: Пропозиція щодо відставки Шокіна було зроблена Порошенком дуже нерішуче. Чи можна сьогодні говорити про якісь більш рішучі кроки президента по врегулюванню ситуації? Чи можуть такі кроки бути показовими для західних партнерів?

Володимир Єрмоленко: Показовим був його виступ на Мюнхенській безпековій конференції. Він був дуже емоційним і правильним, але ці слова Захід хотів чути рік тому. Всі розуміють, що є російська агресія і російська інтервенція, але цього мало. Від Порошенка хочуть чути історії про реформи, а він приїздить з тими самими меседжами, що і рік тому. Ще півроку тому Порошенко на занепокоєння Заходу реагував рішучіше. Сьогодні він все більше намагається грати в якусь гру і когось рятувати, але — це пастка.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.