Слухати

«Україні не вистачає 5 мільйонів програмістів», — Антон Мельник

22 лютого 2016 - 13:12
Facebook Twitter Google+
З Антоном Мельником, засновником «Академії кодування», говоримо про те, чому необхідно навчати дітей програмуванню з молодшої школи
«Україні не вистачає 5 мільйонів програмістів», — Антон Мельник / Програми на Громадському радіо

anton_melnyk_0.jpg

Антон Мельник / «Громадське радіо»
Антон Мельник
«Громадське радіо»

Ольга Веснянка: Я сьогодні побачила пост у Twitter, у якому йдеться про те, що жінки кращі у програмуванні, ніж чоловіки. Що ви думаєте  з цього приводу?

Антон Мельник: Я думаю, що цей коментар піднімає питання того, що мало жінок займаються програмуванням. Я не можу дослідити, хто краще кодує. Жінок дуже мало. Це 1 до 100. У нас в Академію кодування нещодавно прийшла перша дівчинка.

Ольга Веснянка: Чому ви започаткували ці курси?

Антон Мельник: Я айтишник. Давно була ідея зробити щось хороше.

Все почалося після Революції Гідності. Я згадав про свою ідею, і вирішив, що час прийшов. Ми з однодумцями започаткувати безкоштовну ініціативу.
Дітям необхідно навчатися програмуванню.

Ірина Соломко: Ви вважаєте, що тепер програмування є обов’язковою навичкою для дитини?

Антон Мельник: Є стереотип, що програмуванню треба навчатися випускникам. Насправді, цьому потрібно навчатися з перших класів. Це початкова освіта. Саме в цьому віці це дуже корисно. Це розвіває логічне мислення, креативність. Так діти краще розуміють світ, і як він побудований.

Ірина Соломко: Який рівень того, що викладають у школах? І чи можете ви допомогти це модернізувати? Діалог з школами будується?

Антон Мельник: Ми маємо ціллю в Академії кодування, показати, що ця система працює, що дітям подобається, вони навчаються. Ми хочемо підштовхнути наше Міносвіти, щоб таке навчання започаткували з першого класу, як це у Великобританії, Фінляндії, Польщі. Нам це існує на обов’язковому рівні.

В нашій школі зараз викладають набір клерка. Як зареєструвати пошту, як надрукувати щось у Word. Це непотрібні речі, які діти і так знають.

В Києва досі є школи, де немає комп’ютерів. Вони навчаться по книжках. Це вирощує користувачів. Потрібно бути креативним класом. Після середнього класу має народжуватися креативний. Цей той же середній, але який щось виробляє. В 21 столітті будуть виробляти програмісти, інженери.

Ольга Веснянка: Чи знайде цей креативний клас своє майбутнє в Україні?

Антон Мельник: Зараз в Україні не вистачає 5 мільйонів програмістів. Якщо зараз Україна введе обов’язкове навчання програмуванню, або введе хоча б факультативно, у нас за десять років буде 2-3 мільйони програмістів. Це люди, які можуть робити неймовірні речі для світових компаній сидячи в офісі у Києві.

Наприклад, українці закуповують дуже дороге обладнання з Німеччини, але його програмують в Україні. Ми це могли б робити і для себе.

Ольга Веснянка: Що потрібно, щоб ця ініціатива поширювалася?

Антон Мельник: Треба щоб це хтось просував в уряд. Ми спробували, і відчули, що трохи пізніше прийдемо.

З березня відкриється перший клас в Одесі. Це зроблено за допомогою наший однодумців, айтівців.

Наша ініціатива безкоштовна. Також ініціатива Code Club безкоштовна. Це британська організація, що навчають дітей по всьому світу.

Ірина Соломко: Чи зможуть шкільні вчителі опанувати це? Чи це мають робити такі натхненні люди як ви?

Антон Мельник: В більшості випадків вчителів — це теоретики, а не практики. Мають навчати практики. Звісно, є ентузіасти.

У нас викладають справжні програмісти-девелопери.

Ірина Соломко: Як можна вас знайти?

Антон Мельник: Я хотів би запросити батьків записуватися до одеської групи. Діти необхідні від 8 до 11 років. У нас є група «Академія кодування» на Facebook.

Також нам дуже необхідні волонтери-програмісти.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.