Слухати

Унікальну хроніку 1918 року можна побачити у фільмах «Українська символіка»

24 серпня 2016 - 11:02
Facebook Twitter Google+
Дві частини трилогії «Українська символіка. Гімн. Прапор. Герб» у святкові дні можна побачити на українських телеканалах. Говоримо про документальну стрічку з автором сценарію Тарасом Ткаченком
Унікальну хроніку 1918 року можна побачити у фільмах «Українська символіка» / Програми на Громадському радіо

Трилогія «Українська символіка. Гімн. Прапор. Герб» описує історію нашої символіки та створена спеціально до 25-ї річниці Незалежності України. Режисери кінопроекту: Євген Коваленко, Сергій Сотниченко, Тарас Ткаченко (який є і автором сценарію). 

1 212 331.jpg

Тарас Ткаченко //
Тарас Ткаченко

Євген Павлюковський: Чому присвячена документальна частина трилогії?

Тарас Ткаченко: Усе дуже просто і очевидно, але насправді ми мало знаємо про державні символи. А нам є чим пишатися. Навіть якщо говорити про гімн. Нашому гімну 160 років. Він має багату історію: декілька варіантів мелодії, безліч варіантів аранжування, трактовок, текстів. Ми маємо цілу історію з буття цього гімну. Давайте подивимось на російський гімн, який є сплавом радянського.

Можемо говорити, що у нас багата історія символіки, у якій відбилася історія пошуків самостійності і свободи нашої держави і боротьби за цю свободу. Нам є про що розказати і чим пишатися. Ми бачимо, що історія російської державної символіки бідніша. І стосовно герба, і гімну, і прапора.

Ольга Веснянка: Чи добирали ви архівне відео чи записували кадри нині?

Тарас Ткаченко: Архівне відео ми шукали, його не так багато. У архівах збережено невеликий фільм «Украинское национальное движение в 1918 году». Кадри там надзвичайно цікаві: знято Свято Свободи 19 січня 1918 року, відображений Грушевський, Петлюра, Коновалець. Є хроніки парадів, хроніка Павла Скоропадського. Є багато цікавих відеофактів про які люди мало знають.

Євген Павлюковський: Фільм знімали за держзамовленням?

Тарас Ткаченко: Це повністю профінансований Державним агентством з питань кіно проект.

Ольга Веснянка: Що можна буде подивитися на День Незалежності?

Тарас Ткаченко: В ефірі «5 каналу» буде три серії протягом дня. Одна вже була о 7.00 дня, буде о 13.00 та 23.00.

Ольга Веснянка: Ваш фільм «Гніздо горлиці» восени потрапить на екрани кінотеатрів? І чи є запрошення на фестивалі з вашим художнім фільмом?

Тарас Ткаченко: Ми подаємо його, але є дедлайни, час відповіді, тому ми ще чекаємо. З листопада дивіться «Гніздо горлиці» в українських кінотеатрах.

1 469 309 151-4650.jpg

Кадр із фільму "Гніздо горлиці" //
Кадр із фільму «Гніздо горлиці»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.