Слухати

Усі обмеження у нас в головах, — Г. Дерев’янко

07 березня 2016 - 17:38
Facebook Twitter Google+
Спілкуємось із Ганною Дерев’янко про те, чи є труднощі досягти успіху в політиці та бізнесі жінкам
Усі обмеження у нас в головах, — Г. Дерев’янко / Програми на Громадському радіо

Ганна Дерев’янко увійшла в сотню найбільш успішних українок за версією журналу Новое Время, а також вона — виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації.

Ірина Соломко: Вітаємо, що ви потрапили до такого рейтингу. Як ви взагалі до цього ставитесь?

Ганна Дерев’янко: Це була несподіванка і сюрприз. Звичайно, це приємно. Але я вважаю, що в нас достатньо успішних жінок, які не потрапили на обкладинку, але вони не менш значущі і роблять багато для розвитку нашої країни.

Олена Трибушна: Наскільки я знаю, у цей рейтинг включали жінок, які досягли успіху у своїх галузях. Ви потрапили у категорію «бізнес». Чи легко жінкам у цьому середовищі?

Ганна Дерев’янко: Мені було, мабуть, не тяжко отримати цю посаду. Адже жінка має бути жінкою у родині, а у бізнесі вона повинна бути професіоналом. Немає значення: жінка чи чоловік, головне — щоб цікаво було вести розмову. На той час, коли я отримала посаду, це була ще зовсім невелика організація, тому не можу сказати, що мені було складно отримати її. Головне — що ти зробив, щоб розвинути асоціацію.

derevyanko_0.jpg

Ганна Дерев'янко /
Анна Дерев’янко

Ірина Соломко: В організації знаходяться представники європейського бізнесу. Більшість з них — іноземці. Може, це допомогло, якщо йдеться про рівноправ’я? Чи ви з цим не погоджуєтесь?

Ганна Дерев’янко: Думаю, у цьому є певна рація. Але, тим не менше, ми робимо бізнес в Україні. Кожного разу ми стикаємось з чоловіками і жінками, які працюють саме тут. З одного боку, ти розумієш, що маєш справу з тими, хто розуміє, що таке ґендерна рівність і, що справи потрібно робити спільно. З іншого боку, бачиш, що і в Україні до цього готові.

Олена Трибушна: Ви вважаєте, що в Україні зараз нема дискримінаційного моменту, що жінці важче зробити кар’єру?

Ганна Дерев’янко: Мені здається, що всі обмеження у нас у головах. Можна організувати процес бізнес-розвитку навіть з урахуванням того, що в тебе є родина, діти і ти працюєш в «чоловічому» світі. Це складно, але, тим не менше, — можливо.

Олена Трибушна: А як ви ставитесь до того, коли жінка отримує більше, ніж чоловік?

Ганна Дерев’янко: У сучасному світі це досить розвинена практика. Я зустрічаю багато випадків, коли жінка, дійсно, заробляє більше. Це як перегони і я думаю, це абсолютно нормально.

Ірина Соломко: А скільки у вашій асоціації жінок та чоловіків?

Ганна Дерев’янко: Не менше третини керівників — жінки. Багато чоловіків хочуть, щоб з ними працювали жінки. Вони більш акуратні, працьовиті. Про це люблять казати й іноземці: що в Україні дуже працьовиті жінки.

Олена Трибушна: Ми ще хотіли поговорити про те, що відбувається у країні, адже ви лобіюєте різні ініціативи. Зокрема, новини про можливе призначення Наталії Яресько.

Ганна Дерев’янко: Можу сказати, що багато членів правління були вражені харизматичністю та відповідальністю Наталки. Єдине, наскільки вона зможе домовлятися з Парламентом, щоб він не блокував рішення, які пропонує уряд. І я буду бажати їй тільки успіху.

Ірина Соломко: Я пам’ятаю, як за часів Януковича, важливою подією була презентація Індексу інвестиційної привабливості України. Це був важливий інструмент впливу та індикатор влади. Чи були новини стосовно цього в контексті нової влади?

Ганна Дерев’янко: Ми продовжуємо робити цей Індекс. Але поки бізнес-спільнота не бачить суттєвих змін. Вона не бачить змін у боротьбі з корупцією та встановлення справедливої судової системи. І поки цей Індекс показує нижче трійки.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.