Слухати

В Азії та Африці скаржаться на корупцію в консульствах України — Логвиненко

28 лютого 2016 - 12:18
Facebook Twitter Google+
Громадський активіст Богдан Логвиненко в рамках кампанії ‪#‎NoVisaToUkraine зібрав сотні звернень мешканців Азії та Африки, які скаржаться на корупцію в консульських представництвах України
В Азії та Африці скаржаться на корупцію в консульствах України — Логвиненко / Програми на Громадському радіо

Богдан Логвиненко: Якщо українці якийсь час проживали за кордоном, вони стикалися з нашим консульством і мали неприємний досвід. Наприклад, місяцями чекали паспорт України, який в консульстві повинні видавати протягом кількох тижнів.

Коли в мене закінчилися сторінки в закордонному паспорті, мені замість нього видали червоний паспорт радянського зразку. І паспорт закордонний за кордоном коштує близько 200 доларів.

dsc02592_0.jpg

 /
bogdan_logvynenko

Василина Думан: Які основні проблеми?

Богдан Логвиненко: Я зайнявся питанням іміджу країни і представлення України для іноземців. Іноземці часто бачать країну через консульство і прикордонників. Коли у нас в аеропортах прикордонники не говорять англійською мовою, люди відчувають расизм – це проблеми. Чим далі знаходиться консульство від України, чим проблем ніша країна, тим більше там зловживань.

Едуард Лозовий: З яких країн іноземці з перешкодами потрапляють в Україну?

Богдан Логвиненко: Найскладніше – з країн Африки. Це величезний потік студентів. Є зацікавлені компанії, які працюють посередниками між студентами та університетом. Вони проводять співбесіди зі студентами, в університетів беруть запрошення, пересилають студентам. Студент, наприклад, якщо живе в Камеруні, має купити квитки в Нігерію, тому що в Камеруні немає українського консульства – це близько 1 тисячі доларів. Він вистоює чергу в консульство, є інформація, що близько 3-5 тисяч доларів коштує потрапити на прийом до консула. І це нічого не гарантує. Начебто, консул до цього не причетний. Цим має займатися прокуратура, але на території іншої держави це складно.

Едуард Лозовий: Ви збираєте та систематизуєте факти. Що далі?

Богдан Логвиненко: В п’ятницю ми йдемо на засідання МЗС, що збирається з цього приводу. МЗС розробило нові правила в’їзду в Україну. Тому що наша країна досі не електронізувала візи. Вони є тільки на паперах. На в’їзді прикордонник перевіряє її тільки на дотик: чи вона справжня, чи ні. Є факти, що візи підробляють в Україні. Будь-яка не системна робота породжує корупцію.

Василина Думан: Відгуком на ініціативу з боку державних установ ти задоволений?

Богдан Логвиненко: Я задоволений, що вони йдуть на співпрацю. Я сподіваюся, що це щиро, і що ми щось змінимо.

Є критика від чиновників, що я непрофесійний в цій справі. Я не сперечаюся. Я займаюся два роки, але я не настільки професійний, як працівник МЗС. Мені є над чим працювати, але  не збираюся довго бути на цій темі. Просто я зустрічаю багато іноземців в Україні, які свою розповідь про країну починають із консульства. Вони кажуть, що наше консульство – це жах.

Василина Думан: Як виглядає ця процедура для іноземця?

Богдан Логвиненко: Потрібно спочатку знайти когось в Україні, хто зробить запрошення. Є варіант через турагентство: оформити собі ваучер. Він може виглядати по-різному, але були факти, що різні консули вимагали певні ваучери. Начебто, цього вже немає. Це підтвердження того, що ви їдете з туристичною метою. Має бути на рахунку велика сума. Я не можу точно назвати, бо це залежить від країни. Має бути віза.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.