Слухати

В ООН може з’явитись окремий доповідач з питань Криму — Ольга Скрипник

22 червня 2016 - 12:10
Facebook Twitter Google+
Потрібно ухвалити окрему резолюцію щодо окупації Криму, каже координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, яка повернулася зі слухань про права людини у Криму, які відбулись у Женеві
В ООН може з’явитись окремий доповідач з питань Криму — Ольга Скрипник / Програми на Громадському радіо

olga_skrypnyk.jpg

Ольга Скрипник // «Громадське радио»
Ольга Скрипник
«Громадське радио»

Тетяна Трощинська: Які заходи відбувалися в Женеві?

Ольга Скрипник: Зараз в Женеві, в ООН відбувається чергова сесія Ради з прав людини. Відбулось вже два заходи. Один минулого тижня, моніторинг прав людини по Криму, за участю Мустафи Джемілєва. І позавчора був захід, присвячений взагалі темі України після Майдану, де також звучала і тема Криму, і питання розслідувань вбивств на Майдані, і війни на Сході.

Тетяна Трощинська: Якими можуть бути результати таких зустрічей і доповідей?

Ольга Скрипник: На першому і на другому заході я торкалась питання моніторингу прав людини в Криму з боку міжнародних організацій. Важливо, щоб ця тема лунала не тільки від місцевих громадських організацій, але й від ООН та інших міжнародних структур.

Ми давали інформацію про Крим, що там нема повноцінних розслідувань, що там зникають люди. Такі заходи дають можливість вплинути на документи і резолюції, які приймаються в ООН.

Це також і боротьба з російською пропагандою. На зустрічі був російський представник, який називав референдум в Криму повністю законним. Ми аргументовано доносимо іншу позицію.

Василь Шандро: Чи намагаються наші західні партнери уникнути розмови про Крим?

Ольга Скрипник: Безумовно, питання Криму дуже важке для міжнародних організацій. Насправді, сьогодні — це виклик не лише для України, але і для міжнародної спільноти. Захист прав людини — це питання не тільки нашої країни, а всіх.

Є делегації, які дійсно намагаються уникнути питання Криму. Але є і ті, які заявляють, саме Крим є початком агресії, і заявляють про недопущення пом’якшення санкцій проти Росії. Ми вже говорили про прийняття окремої резолюції щодо окупації Криму, щоб Росія виконувала і Женевську конвенцію.

Можливо, ситуація з Кримом взагалі призведе до того, що в ООН з’являться нові механізми захисту, і новий спеціальний доповідач або якісь інші інструменти, які дозволять більш дієво захищати права людини в Криму і притягати до відповідальності Росію.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.