Слухати

Позитивне ставлення до Сталіна в Росії значно зросло протягом останніх двох років, в Україні - погіршилося

11 квітня 2018 - 13:33
Facebook Twitter Google+
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Левада-Центр представили результати нового дослідження про те, як в Україні і Росії ставляться до Сталіна

На зв’язку зі студією - наукова співробітниця Київського міжнародного інституту соціології Ліана Новікова.

Анастасія Багаліка: Що, де, коли і як ви досліджували?

Ліана Новікова: КМІС та Левада-центр уже протягом декількох років разом презентують результати досліджень, коли є співпадіння питань. В Україні КМІС проводив дослідження з 5 по 21 лютого, опитали 2043 респонденти. В Росії Левада-Центр проводив своє дослідження в березні, опитали 1600 респондентів.

Різниця у ставленні українців та росіян до Сталіна стає дедалі чіткішою. Українці ставляться до Сталіна переважно негативно, росіяни – позитивною.

Анастасія Багаліка:  77% українців вважають Сталіна нелюдським тираном на противагу 44% у росіян.

Ліана Новікова: Позитивне ставлення у росіян особливо активно почало проявлятися у росіян протягом останнім двох років. Ці 44% пов’язані з феноменом, який називають посткримською консолідацією Росії.

Анастасія Багаліка: З року врік цифри цього дослідження змінюються чи ні?

Ліана Новікова: Звісно, динаміка прослідковується. Якщо в Україні протягом останніх двох років ставлення до Сталіна погіршується збільшується частка тих, хто байдуже до нього ставиться. В Росії ж навпаки позитивне ставлення значно зросло, а негативне зменшилося до 12%.

З повагою до Сталіна в Україні ставляться лише 10% респондентів, натомість в РФ утричі більше. Тих, хто з ненавистю ставиться до цієї постаті в Україні маємо 18%,в Росії – 2%.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.