Слухати

В Україні потужні настрої за «сильну руку», а питання членства в ЄС буде помітним у виборчій кампанії, - аналітик

12 липня 2018 - 14:31
Facebook Twitter Google+
Говоримо про соціологічне опитування центру «Нова Європа»
В Україні потужні настрої за «сильну руку», а питання членства в ЄС буде помітним у виборчій кампанії, - аналітик  / Програми на Громадському радіо

Гість ефіру — аналітик центру «Нова Європа» Сергій Солодкий.

«Раніше всі опитування фокусувалися на одному запитанні: «Чи підтримуєте ви вступ до ЄС? Як би ви проголосували на референдумі з цього питання?» Ці опитування показують більш-менш стабільну підтримку європейської інтеграції. Але можна говорити про те, що приблизно половина українців або не підтримують європейську інтеграцію, або не визначилися. Можна говорити про те, що є політичні діячі, які можуть на темі європейської інтеграції або неінтеграції грати, маніпулювати цією темою. Говорити також можна про те, що європейська інтеграція не виглядає такою безальтернативною. Ми вирішили поцікавитися в українців, що для них означає європейська інтеграція на місцях», — говорить Сергій Солодкий.

Респондентів запитали, що для них є ознакою європейської інтеграції в області. На першому місці — поліпшення соціальної інфраструктури.

«Якщо навіть тема Європейського Союзу не лунатиме напряму у виборах (а я думаю, що вона все ж таки лунатиме), то непрямо полеміка, дискусія виборчої кампанії може бити по європейській інтеграції, тому що чимало політиків, які прийшли на хвилі Євромайдану, дискредитовані», — додає Сергій Солодкий.

Він зазначає, що в Україні є запит на «сильну руку», це відповідає соціологічним опитуванням. Сергій Солодкий зазначає, що в одному з соціологічних опитувань більшість українців найбільшим авторитетом із закордонних політиків назвали Олександра Лукашенка.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.