Слухати

В Україні відбудеться конкурс професійної майстерності

22 жовтня 2016 - 11:07
Facebook Twitter Google+
«WorldSkills Ukraine» — це змагання для учнів професійно-технічних училищ, коледжів, студентів університетів та молодих кваліфікованих робітників
В Україні відбудеться конкурс професійної майстерності / Програми на Громадському радіо

Вперше в Україні відбудеться конкурс професійної майстерності, покликаний привернути увагу молоді до робітничих професій. Учасники змагатимуться за 11 компетенціями: кондитерське та кулінарне мистецтва, ресторанний сервіс, перукарське мистецтво, дизайн одягу, мехатроніка, мобільна робототехніка, зварювальні роботи, сухе будівництво та штукатурні роботи, облицювальні роботи, монтажні роботи санітарно-технічних систем та устаткування. У  конкурсі візьмуть участь 150 людей віком від 18 до 24 років.

Голова громадської організації «WorldSkills Ukraine» Сергій Рибак розповідає детальніше про конкурс.

Сергій Рибак: WorldSkills – світові навики. Це світова організація, яка займається працевлаштуванням, освітою людей, які хочуть в житті робити щось своїми руками. Організація налічує 76 країн та діє з 50-х років.

Любомир Ференс: «WorldSkills International» — світовий рух, який дбає про престиж робітничих професій серед молоді. 

Сергій Рибак: Ми вирішили провести конкурс з 11 компетенцій. Попит на ці спеціальності є. На цей конкурс надається найсучасніше обладнання. Нам допомагають відомі компанії, які працюють на українському ринку. 

Переможці отримають нагороди, цінні подарунки. Кожен учасник отримає диплом. Роботодавці, підприємці знають про цей рух.

Рух «WorldSkills» у всіх країнах є державною справою. Рейтинг конкурсу високий. В Україні нас підтримав прем’єр-міністр України, Кабінет міністрів, міністр освіти.

Але про фінансову підтримку держави не йшлося. Ми хотіли зробити конкурс на громадських засадах. Підприємці та робітничі кола відгукнулися і надали матеріальні ресурси, тобто обладнання та матеріали. Держава допомогла нам з майданчиками для проведення конкурсу. Це приміщення професійно-технічних навчальних закладів.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.