Слухати

«Маленьку урочисту месу» Россіні виконують в пам'ять Василя Сліпака

18 червня 2018 - 15:16
Facebook Twitter Google+
Про програму музичного марафону пам'яті Василя Сліпака розповідають організатори Дмитро Кацал і Орест Сліпак

slipak.jpg

Громадське радіо
Орест Сліпак
Громадське радіо

kacal.jpg

Громадське радіо
Дмитро Кацал
Громадське радіо

Орест Сліпак: Цього року ми спільно з хоровою капелою «Дударик» та Львівською філармонією проводимо другий музичний марафон імені Василя Сліпака, і цього року він буде відкриватися в Києві у великому залі імені Василя Сліпака Національної музичної академії імені Чайковського. Це буде 29 червня о 19.00.

Там буде виконуватися дуже унікальний твір, який в Україні ще не виконувався. Це «Маленька урочиста меса» Россіні, відомого як оперного композитора [за словами Андрія Кирилова, соліста Ансамблю м.Б.Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України, що зв’язався з редакцією після публікації розмови, «Маленька урочиста месса» Дж.Росіні вперше була виконана у 90-х роках ХХ ст. в Будинку органної та камерної музики України, Київським камерним хором ім.Б. Лятошинського під керівництвом засновника хору Віктора Іконника. «Після того цей твір став одним із найбільш часто виконуваних у репертуарі ансамблю ім.Бориса Лятошинського. Я особисто часто виконую цей твір у якості соліста», — зазначив Кирилов
— ред.].Також виконання цього твору буде у Львові, і буде великий гала-концерт 1 липня у Львівській філармонії.

Андрій Куликов: І, наскільки я знаю, щоб взяти участь у цьому марафоні, приїдуть виконавці з Франції?

Орест Сліпак: Так, приїдуть друзі Василя, відомі солісти та солістки.

Андрій Куликов: Який зв’язок капели «Дударик» із Василем Сліпаком?

Дмитро Кацал: Ми з ними товаришували протягом всього часу, що ми співали разом в капелі. Василь виховувався в капелі, це чоловіча, академічна, але дуже козацька капела. На той час був унікально сильний склад вокалістів, але він себе проявив, коли йому було 17 років, в нього залишився той його кантер-тенор.

Орест Сліпак: Дмитро Кацал є сином засновника хорової капели «Дударик», і батько Дмитра була ключовою людиною в кар’єрі Василя. Адже Василь потрапив в «Дударик» дещо перерослим, а капела – це не тільки музична і хорова школа, в той час це було місце, де формувалися справжні люди.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.