Слухати

В Україні запрацював екобот: що це та як працює?

06 липня 2018 - 14:26
Facebook Twitter Google+
Команда розробників з Дніпра створила бот, який допоможе шукати інформацію про екологічну ситуацію та промислових забруднювачів
В Україні запрацював екобот: що це та як працює? / Програми на Громадському радіо

Скайпом поспілкувалися з розробниками цієї ініціативи Іриною Черниш та Павлом Ткаченком.

Наразі SaveEcoBot працює в Telegram — ви додаєте його в свій месенджер і починаєте роботу з усіма доступними реєстрами.

«Сьогодні в нас уже є шість реєстрів. Це реєстр ОВД — планова діяльність, яка планується підприємствами та яка впливатиме на довкілля; реєстр, який облікує дозволи на викиди в атмосферне повітря 1, 2 і 3 груп забруднення; реєстр ліцензій поводження з відходами; реєстр на користування надрами; реєстр, який відображає суб’єктів господарювання, що мають податковий борг.

Користуючись нашим ботом ви отримуєте зведену інформацію з усіх цих реєстрів», — говорить Ірина Черниш.

Також можна підписатися на компанію, яка вас цікавить – будь-які зміни, що відбуватимуться з нею, будуть відображатися у вашому месенджері.

«На сьогодні найдинамічніший реєстр – реєстр ОВД, оскільки там онлайн іде процедура проходження оцінки впливу на довкілля, тому зміни, які вам важливо не пропустити, щоб взяти участь у громадському обговоренні цього процесу, буде автоматично надсилати вам SaveEcoBot», — говорить Ірина.

Можна підписатися не лише на певну компанію, а й на цілу область в реєстрі ОВД.

«Бот надсилатиме повідомлення, коли будуть з’являтися нові записи — наприклад, якась компанія плануватиме побудувати, модернізувати щось чи зробити будь-які дії, що матимуть вплив на довкілля».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.