Слухати

"Валентин в Україні продається з кожним роком усе краще" — маркетолог

14 лютого 2016 - 14:25
Facebook Twitter Google+
Рушійною силою впровадження Дня закоханих в український календар стають жінки. Але, купуючи подарунки до дня Валентина своїм коханим, вони витрачають значно менше, ніж чоловіки
«Валентин в Україні продається з кожним роком усе краще» — маркетолог / Програми на Громадському радіо

Спілкуємося з рекламістом Дмитром Розенфельдом щодо популяризації в Україні свята Валентина та про його комерціалізацію.

index_11_0.jpg

Дмитро Розенфельд / «Громадське радіо»
Дмитро Розенфельд
«Громадське радіо»

Олексій Бурлаков: Як продається Валентин?

Дмитро Розенфельд: Валентин з кожним роком продається все краще й краще. Це дуже популярне свято. Він корисний для продавців і будемо сподіватися, що він несе радість для покупців.

Анастасія Багаліка: Чи існує категорія людей, яка свідомо відмовляється від Валентина, бо це комерційне свято?

Дмитро Розенфельд: Якщо залишити за рамками емоційну частину цього свята і поговорити про комерцію, то лише 2 з 10 опитаних вважають, що це свято. Це свято просувають жінки, які дивляться рекламу і які залежні від неї. Від перегляду реклами формується певне очікування в голові жінки.  Наші жінки дуже прагматичні і меркантильні, вони оцінюють чоловіків за подарунками. На щастя такими є не всі.

В країнах пострадянського простору на подарунки витрачаються більше, ніж у інших країнах. 50 % подарунків у США та Європі — це вітальна листівка.  Максимум це може бути похід у кіно або квіти. Найбільш цікава аудиторія для продавців  — люди 35-44 років. Ці люди купляють дорожчі подарунки. У нас вважається, що вітальна листівка — не найкращий подарунок. Потрібні квіти, подарунок і вечеря. А закордоном можна вкластися в листівку і шоколадку.

Ми не розуміємо самого свята, а любимо все заморське. Наші люди не знають, хто такий Валентин і ким він є для нас. Суті у цьому святі вже давно немає. З іншого боку наших людей можна зрозуміти. Адже 8 березня і 23 лютого, що лишилися нам в спадок від Радянського Союзу, вже давно себе дискредитували. А люди хочуть не державне, а особистісне свято.

Найбільш прибутковим з точки зору комерції є продаж усілякої туфти: стрічок, целулоїдних сердечок та іншого. Прибуток від них складає 1000 % і вище. Вся ця туфта приносить мільярдні прибутки. Жінки є основними споживачами і популяризаторами цього свята. 3 з 5 чоловіків ставляться до цього свята, як до необхідного зла. Це також пов’язано з тим, що люди у нас після Нового року не мають нормальних заробітків і сильно викладаються на Новий рік.

Анастасія Багаліка: Раніше це свято довго критикувалося, а сьогодні воно прижилося?

Дмитро Розенфельд: Так. Це свято прижилося. Воно стало майже сімейним. Позитивна сторона цього свята — це любов і те, що це рухає нашу економіку. За всім цим стоять люди та робочі місця. Ми купляємо подарунки, а хтось з цього годує свої сім’ї. 

Олексій Бурлаков: Тобто, ми заробляємо на коханні?

Дмитро Розенфельд: Ми завжди на чомусь заробляємо, але в даному випадку заробляють на нас. Цікаво те, що жінки за статистикою витрачають на 50 % менше, ніж чоловіки. Наживається: подарувала шкарпетки, а чекаю «Лексус». Це свято дозволяє маркетологам краще зосереджуватися і відточувати свої маркетингові навички. Але завдяки цьому люди можуть показати своє кохання. Завдяки цьому святу у нас навіть буде з’являтися більше дітей. Але подарунки дарувати не обов’язково, достатньо просто обійняти близько вам людину і сказати їй, що ви її любите. Це треба робити кожен день. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.