Слухати

Охоронець супермаркету написав роман, з яким переміг на літературному конкурсі «Коронація слова»

25 червня 2017 - 14:45
Facebook Twitter Google+
«Я все життя хотів популяризувати історію України»

Колись безробітний, а тепер охоронець супермаркету Віктор Михайлов написав історичний роман, який визнаний найкращим на конкурсі «Коронація слова – 2017».

Роман називається «Останній бій Урус-шайтана». Оскільки це конкурс рукописів, тому твір ще невиданий.

Сьогодні Віктор Михайлов з нами на скайп-звязку з Херсона.

«Це роман, присвячений героїчним подіям кінця XIV сторіччя. Ці дні були вирішальними не тільки для нашої України, а й для всієї Європи. Після 30-річної війни європейські війська були так обезкровлені, що вони не могли протистояти турецькій навалі. Та Європа знайшла в собі сили об’єднати війська та долучити найкращу піхоту – наших героїчних українських козаків.

Це роман незвичайний тим, що написаний через призму погляду наших ворогів, їхніми очами, і через їх свідомість ми можемо побачити ті славетні події, що відбувалися в ті дні», — розповідає Віктор Михайлов.

Віктор Михайлов за свій роман також отримав дві спеціальні відзнаки: спеціальна премія від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за найкращий гостро-сюжетний роман та спеціальна відзнака від Всеукраїнської Асоціації «Альраід».

«Для мене велика честь отримати відзнаку від Всеукраїнської Асоціації «Альраід». Ця відзнака була спеціально започаткована мусульманською спільнотою, і для цієї відзнаки були залучені самі авторитетні ісламознавці, літературознавці, філологи. І всі вони підкріпили свою оцінку детальними рецензіями», — говорить письменник.

Віктор Михайлов в Херсоні працює охоронцем в супермаркеті.

«В деяких письменників складається непроста доля, я багато років був безробітним, зараз ледве влаштувався охоронцем в супермаркеті. Але я вже багато років пишу історичні романи, більше в шухляду. Та зараз мною зацікавилися вже чотири видавництва, і найближчим часом з моїм романом познайомляться українські читачі.

Я з дитинства переглядав всі історичні фільми, читав всі історичні романи, в мене душа до цього лежить. Я все життя хотів популяризувати історію України, і мене дуже тішить, що в мене є така нагода. Адже про індіанців, ковбоїв весь світ знає, а про наших героїчних козаків та їх славетні справи  — не дуже. А якщо ми зберемося гуртом, то ми здивуємо весь світ», — додає Віктор Михайлов.

Повну розмову можна прослухати в доданому звуковому файлі

andriy_kokotyuha_vuchaye_vidznaku_peremozhcyu_konkursu_viktoru_myhaylovu.jpg

 Андрій Кокотюха вучає відзнаку переможцю конкурсу Віктору Михайлову // Фото: Український репортер
Андрій Кокотюха вучає відзнаку переможцю конкурсу Віктору Михайлову
Фото: Український репортер

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.