Слухати

Як малюють мир діти Красногорівки?

22 листопада 2017 - 14:32
Facebook Twitter Google+
Алла Виноградна та Ростислав Бадовський розповіли Громадському радіо про арт-проект, який допомагає у реабілітації дітям Красногорівки, а також доносить їхні проблеми до ширшого кола людей

У студії Громадського радіо – Алла Виноградна та Ростислав Бадовський, члени ГО «Скрижалі».Вони розповіли про те, чим займаються у Красногорівці:

«Сьогодні на Сході іде війна, і в Красногорівці перебувають діти різних національностей – це поляки, греки, росіяни, українці, євреї, діти з Дегестану – вони всі однакові, бо це діти, це наші діти, які переживають стресову ситуацію протягом трьох років. Тому через арт-проект, через малюнки, які вони малюють, ми хочемо їх вивести на якусь пряму для того, щоб вони зрозуміли, що відбувається.

Коли були обстріли, і не було світла – діти малювали при свічках. Тому що треба, щоб був якийсь вихід цієї негативної енергії, і тому вони через свої малюнки хотіли якось висловити свої почуття.

Арт-проект передбачає показати ці малюнки, які вже є намальовані дітьми, і привернути до цього увагу суспільства. Тому що те, що намалювали діти – це крик душі. Якщо вони малюють квіти, то ці квіти чомусь зі сльозами, коли вони малюють дорогу – то перспективи немає, дорога іде в нікуди. Ми бачимо, що спереду стоять військові люди, а вкінці дороги немає ні світла, ні темряви, нічого.

Ми з цими дітьми розмовляли, і я їх попросила, щоб вони намалювали свою мрію: як вони її бачать. Одна дівчина намалювала айфон, на якому смс: «Сьогодні закінчилась війна».

Ми ще забираємо дітей сюди, щоб показати їм Київ, інше життя, і показати ставлення до них – що вони не забуті»,  – розповіла Алла Виноградна.  

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.