Слухати

Як насправді відбувається тестування на тваринах і чому це обурює зоозахисників? / Програми на Громадському радіо

Як насправді відбувається тестування на тваринах і чому це обурює зоозахисників?

10 липня 2018 - 15:07
Facebook Twitter Google+
Розповідає засновник зоозахисної ініціативи UA Animals

oleksandr_todorchuk.jpg

Фото: Громадське радіо
Олександр Тодорчук
Фото: Громадське радіо

Гість ефіру — засновник зоозахисної ініціативи UA Animals Олександр Тодорчук.

«Загалом на  сьогоднішній день тестування регулюється Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження». У статті зазначається, що тестування на тваринах може відбуватися у випадку, коли такий підхід не можна замінити альтернативними методами. Практично будь-яке тестування може бути замінене альтернативними методами», — говорить Олександр Тодорчук.

Активісти звернулися до народних депутатів, ті надіслали депутатські запити до інститутів, відповіді інститутів кардинально різні, говорить гість ефіру. «Таке враження, що вони працюють в країнах з різним законодавством. Хтось відповів, що це питання не врегульоване, тому такі тестування не проводять, львівський відповів, що тестує на тваринах, бо іншого не передбачено законодавством України», — додає Олександр Тодорчук.

Він зазначає, що тестування відбувається на невеликих тваринах — від кролів до собак.

«Треба розуміти, що тестування на тваринах відбувається абсолютно не так, як можна уявляти: тестують засіб від головного болю, дали його зайчику і перевірили, чи перестала у нього боліти голова. Косметичні засоби і мийні засоби тестуються на виявлення смертельної дози. У вас умовно є спрей для вбиральні. Тварину розміщують у закриту камеру, куди напускається цей засіб, Вимірюється, при якому насиченні простору у тварини починаються конвульсії і наступає смерть», — пояснює Олександр Тодорчук.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.