Слухати

Як обрати сімейного лікаря? Перший крок: зайти на сайт eHealth

31 жовтня 2017 - 13:44
Facebook Twitter Google+
Сімейного лікаря кожен має обрати собі сам. Про це розповідає лікар та експерт РПР групи «Медична реформа» Олександр Ябчанка
Як обрати сімейного лікаря? Перший крок: зайти на сайт eHealth / Програми на Громадському радіо

Де почати шукати сімейного лікаря і як це робити?

«Спочатку треба почати цікавитися власним здоров’ям і тим, хто міг би бути тобі найкращим порадником у питанні збереження здоров’я, бо ми зараз говоримо про первинну ланку, і цей лікар відповідатиме за профілактику, ранню діагностику, за лікування найбільш поширених хвороб. Грубо кажучи, це менеджер вашого здоров’я», — говорить Олександр Ябчанка.

Далі алгоритм дій простий: ви заходите на сайт на сайт eHealth. Там є карта закладів, які вже під’єднались та перелік лікарів, які зареєструвались, і можете обрати:

«Очевидно, що ви будете обирати по зручності, вам потрібно буде зробити певний об’єм роботи по моніторингу, просто почати цікавитися, які лікарі кращі, до яких краще не ходити. Тоді ви берете документи: паспорт, ідентифікаційний код (якщо хочете укласти декларацію щодо дитини — свідоцтво про народження і свої документи) та йдете туди. Далі ви укладаєте декларацію, а тоді вас вносять в єдиний реєстр пацієнтів. Все, ви з цим лікарем маєте підписану декларацію, в якій говориться, що держава за вас закладу, в якому працює цей лікар, буде платити певну суму. Робоча версія в 2018 році — 370 гривень, далі динамічно сума зростатиме. А ви берете на себе відповідальність, що будете слухати, що вам рекомендує лікар».

Повну версію розмови про важливі аспекти медичної реформи і про те, як гроші «ходитимуть за пацієнтом» слухайте в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.