Слухати

#Насудзадоступ: як отримати гроші на судовий позов?

07 серпня 2018 - 13:33
Facebook Twitter Google+
Ініціатива вже підтримала 17 позовів

virna.jpg

Фото: Громадське радіо
Надія Вірна
Фото: Громадське радіо

Громадська діячка Надія Вірна розповідає про ініціативу #насудзадоступ.

«Ініціатива, хоча й передбачає компенсацію судового збору чи надання юридичної підтримки для наших партнерів, за собою несе і адвокаційну річ. Ми вимагаємо зменшення судового збору в позовах щодо доступу до публічної інформації, захисту свого права на інформацію. Кожна людина має право на доступ до публічної інформації. Якщо до 2015 року судовий збір становив 70 — 80 гривень, то тепер це 700 гривень. Якщо у тебе кілька судових справ, апеляція, касація, то тобі треба 3 — 10 тисяч гривень, щоб задовольнити право на інформацію», — зазначає Надія Вірна.

Ініціатива вже підтримала 17 позовів. За словами гості ефіру, найбільше представники влади не хочуть надавати журналістам та активістам інформацію, яка стосується використання коштів і комунального майна.

«Я переконана, що такі судові справи формують практику реалізації нашого права на доступ до публічної інформації. Ми будемо знати: є певні рішення, Верховний суд сказав, що треба керуватися ними, звертати увагу на певні речі. Я сподіваюся, що буде змінено закон, і ми будемо платити набагато менше за судовий збір», — зазначає Надія Вірна.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.