Як підготувати дитину до школи після літнього відпочинку?

23 серпня 2016 - 12:15
Facebook Twitter Google+
Адаптація до навчального чи робочого процесу після літнього відпочинку — поради психолога

Психологиня Надія Копаниця дає поради щодо адаптації дітей й дорослих до звичного темпу життя після відпустки.

Будьте поруч з дитиною

Важливо, щоб значимий дорослий супроводжував дитину у цей період. Київ пропонує багато цікавого дітлахам. Можна організувати жваве дозвілля в якості переходу від літнього відпочинку до школи.

mother-1 245 764_960_720.jpg

Будьте поруч з дитиною //
Будьте поруч з дитиною

Використовуйте індивідуальний підхід

Потрібно діяти, виходячи з характеру дитини  і звертати її увагу на те, що ви вже змінили гори чи море на місто, де є автомобілі й правила дорожнього руху.

Не перевантажуйте себе

Якщо поїздка була далекою і включала зміну часових поясів, не варто перевантажуватись, адже надмірне перевантаження може призвести до виникнення депресивного стану. В ідеалі, можна виділити 1-2 дні на адаптацію. Якщо це неможливо, потрібно обов’язково організувати собі вільні вечори і неспішні прогулянки. Це допоможе відновити сон.

Займайтеся мистецтвом

Все, що пов’язане з артом, може допомогти адаптуватися. Багато залежить і від креативності батьків. Я знаю одного батька комівояжера, що постійно працював, а його діти за ним сумували. Він придумав таку гру: діти малюють йому різні малюнки чорним олівцем, він бере їх з собою на роботу і розмальовує. Коли батько повертається, він повертає дітям малюнки, а вони дають йому нові. Таким чином нудні подорожі перетворились у цікавий квест.

Виховуйте в собі корисні звички

Візьміть за звичку слухати позитивну музику або улюблене радіо щоранку.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.