Слухати

Як підготувати сад до зими та коли краще висаджувати дерева? Поради садівника

14 листопада 2017 - 12:04
Facebook Twitter Google+
Садівник Володимир Деніс говорить, що зараз погода ще є сприятливою для посадки дерев і радить, як це краще робити

Також садівник радить, як обирати саджанці та на що при цьому звертати увагу.

denis_volodymyr.jpg

Володимир Деніс // Громадське радіо
Володимир Деніс
Громадське радіо

— Може для когось це буде дивним, але я скажу, що зараз досить сприятлива пора для посадки дерев. Температура плюсова, дерево можна садити напівсонним, це йому не шкодить (навіть є приклади зимової посадки дерев). Коли є значні опади, земля просякнута правильною водою, що падає з неба, — це дуже добре, щоб дерево прижилося.

— Хтось придумав (мабуть, мав більше технічну, ніж біологічну освіту) викопувати ями під посадку 60 х 40 х 40, люди цього дотримуються. Насправді, яма може бути в ширину більш-менш довільна, а в глибину має бути не більше, ніж стрижневий опорний корінь. Якщо ми викопаємо її глибше, після дощів або поливу дерево може засмоктати всередину ями. Тоді закриється ділянка, де місце прищепи, а воно незаросле. Це може викликати хвороби.

— Місце прищепи має бути десь на два пальці вище поверхні землі — так звана «п’ятка». Розвертати її треба на південь, тоді вона добре рубцюється і заростає.

— Я прибічник купівлі саджанців із відкритою кореневою системою. Відкрита коренева система — це коли голий корінь, який ви бачите. А може бути продаж у мішечках, бочках із землею — це закрита коренева система. Якщо саджанець був коректно вирощений, то більше шансів, що він приживеться, коли закрита коренева система. Але є злодійкуваті ділки, які роблять простий трюк: беруть відро, мішок зі щільного поліетилену, вставляють туди будь-яке дерево і пакують туди вологу землю, трамбують її. Коштує такий дорожче, але людина купує, ставить у землю — а воно не хоче рости. Тому краще брати те, що ти бачиш.

— Корінь має бути, як борода в Діда Мороза: що більше тоненьких волоскових корінців, то більше шансів, що дерево буде нормально жити.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.