Як побачити невидиме в творах художниці Марії Примаченко?

10 січня 2018 - 13:53
Facebook Twitter Google+
Що ми знаємо про відому українську художницю і де в Києві можна побачити її роботи?

dsc08305.jpg

Марія Дуброва // Громадське радіо
Марія Дуброва
Громадське радіо

 «Творчість Марії Примаченко – це своєрідно створений казковий світ», — говорить у студії  Громадського радіо Марія Дуброва, співкураторка виставки «Невидиме. Марія Примаченко», кураторка дитячих програм музею Тараса Шевченка.

«Світ, який розкриває художниця, – це дуже багато неймовірних і яскравих вражень. Коли оглядаєш її роботи, тебе переповнює велика гама почуттів — від радості та щастя до печалі й смутку, адже вона створювала свої картини й на важкі теми – Чорнобильська трагедія, війна.

Вона є не тільки творцем свого казкового, «примаченківського» світу, а ще гостро реагувала на ті проблеми, які були під час її життя в країні», — говорить Марія Дуброва.

Частину робіт художниці зараз можна побачити в Національному музеї Тараса Шевченка, де зараз працює виставка «Невидиме. Марія Примаченко».

«В рамках виставки ми експонуємо близько 60-ти робіт художниці. Також працює величезна інтерактивна фотозона, де батьки, діти, дорослі – будь-хто зможе відпочити, пофотографуватися, повзаємодіяти з творчістю Марії Примаченко».

Відвідавши виставку, можна навіть самому взяти участь у створенні картин:

«Ми маємо велику п’ятиметрову розмальовку — кожен може помалювати і створити такого звіра за мотивами Марії Примаченко, який найбільше йому подобається.», — говорить гостя.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.