Слухати

Як правильно утеплити будинок?

16 січня 2018 - 15:18
Facebook Twitter Google+
Близько 80% будинків, які зараз утеплені – утеплені неправильно, стверджує журналіст Володимир Рихлицький

ryhlyckyy.jpg

Володимир Рихлицький  // Громадське радіо
Володимир Рихлицький
Громадське радіо
Як утеплити будинок і не інвестувати у ці роботи через кілька років, розповідає журналіст Володимир Рихлицький, автор статті «Як не треба утеплювати будинок: сім найпоширеніших помилок».

Володимир Рихлицький: Ми визначили найтиповіші помилки, які виникають при утепленні будинків. Близько 80% будинків, які зараз утеплені – утеплені неправильно. Нещодавно у Солом’янському районі в багатоповерхівці повністю обвалився утеплюючий шар, там майстри, коли утеплювали, допустили низку помилок.

Років 30-40 тому було популярно утеплювати будинки гермобутилом – це така спеціальна речовина, яка нагадує резину, нею покривали верхній шар будинку і штукатурку. Таке утеплення не було насправді утепленням. Зараз часто цей гермобутил дуже легко відстає, в цьому випадку пінопласт прикріпили до нього. І при сильному вітрі та навантаженні він відвалився.

Одна з найбільших помилок – непідготовлений фасад. Це спільна відповідальність і мешканців, і компаній. Якщо мешканці зацікавлені, щоб будинок був якісно утеплений, вони мають знати основні елементи.

Любомир Ференс: Наскільки популярним є утеплення багатоквартирних будинків, зокрема в Києві?

Володимир Рихлицький: Останнім часом воно стало дуже популярним, тому що створюються ОСББ, мешканці хочуть економити гроші на енергоресурсах. Якщо утеплити будинок, через кілька років ці кошти відіб’ються, і далі мешканці почнуть економити на енергоресурсах. Це стало дуже популярно зараз.

Ще одна помилка – порушення технології кріплення. Дуже важливо закріпити правильно пінопласт та мінеральну вату. Пінопласт потрібно закріплювати пластиковими дюбелями, так званими зонтиками, не менше 6-8 таких дюбелів на квадратний метр. Дуже часто задля економії будівельники ставлять або менше їх, або використовують дюбел зі сторонньої речовини – вони дешевші, але при сильному морозі тріскаються. Якщо говорити про кріплення мінеральної вати – тут використовують спеціальні дюбелі з металевим осердям, але обов’язково з наконечником, який має теплоізоляційний шар.

Вікторія Єрмолаєва: Є різниця, в яку пору року робити утеплення? Можливо, при морозі краще його не робити?

Володимир Рихлицький: Нижче 5 градусів тепла робити утеплення не можна. 

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі або у відеотрансляції.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.