Як правильно готувати каву? Найпростіший метод від чемпіона України із заварювання кави

22 березня 2018 - 14:57
Facebook Twitter Google+
Олексій Федоровський ділиться знаннями про каву та методи її заварювання

dsc02390.jpg

Олексій Федоровський // Фото: Громадське радіо
Олексій Федоровський
Фото: Громадське радіо

Гість ефіру — чемпіон України із заварювання кави 2016 року, срібний призер чемпіонату 2017 року Олексій Федоровський.

Вікторія Єрмолаєва: Я не можу уявити ранок без кави. Що для вас кава?

Олексій Федоровський: Я також не можу уявити ранок без кави, а також життя без кави. Зранку для мене важлива перша філіжанка кави. Від неї прокидається розум. Якщо я готую каву вдома, то ми з моєю дівчиною готуємо каву в фільтровій кавоварці.

Методи заварювання кави

Вікторія Єрмолаєва: Як правильно заварювати каву, якщо немає кавової машини?

Олексій Федоровський: Найпростіший метод, який використовується у всьому світі, — це бразильський метод. За ним професійно оцінюється кава. Ви просто заливаєте каву гарячою водою, але зерна треба змолоти грубіше, ніж для кави по-польськи.

Методів заварювання кави дуже багато. Є метод еспресо, коли кава готується під тиском 9 бар, є джезва, тобто приготування в турці.

Я вигравав чемпіонат України з альтернативних методів приготування кави, тобто заварювання без автоматизації методам пуровера.

Пуровер використовують з XV — XVI ст. За такого приготування кава зовсім з іншого боку розкривається, з’являється багато цікавих відтінків смаку. Це дуже просто можна приготувати вдома. Вам потрібен пуровер (проста воронка), фільтри та кава. Ви просто з чайника заливаєте каву водою, є спеціальна техніка вливання води. Кава має бути свіжообсмажена. За фільтрових методів найкраще смакує кава з Африки та Центральної і Південної Америки. Важливо, щоб це була 100% арабіка.

Арабіка та робуста: в чому різниця?

Існує два основних види кави. Це арабіка та робуста. В робусті більше кофеїну, але смаковий потенціал арабіки в 34 рази більший, ніж робусти. Робуста набагато дешевша, ніж арабіка. У свіжообсмажених зернах арабіки є близько 2 тисяч хімічних компонентів, лише один з них кофеїн, близько 800 з цих 2 тисяч дають цікавий смак. В арабіці буде більше смаку, більше приємної кислинки. У робусти немає стільки смакових властивостей, там гірчинка. Незрозуміло, чому зараз люблять гірку каву. Якщо кава гірка, у більшості випадків це свідчить про дуже низький рівень кави, помилки у приготуванні.

Мелена кава «живе» три години

Краще купувати каву в зернах та молоти її вдома. Після того, як ви змололи каву, вона «живе» три години, не більше. Свіжозмелена кава набагато смачніша.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.