Слухати

Як стати Миколаєм для дитини-сироти?

16 грудня 2016 - 10:45
Facebook Twitter Google+
До благодійного проекту для дітей-сиріт «Свято у твоїх руках» уже долучилися волонтери з України, США, Великої Британії та Німеччини
Як стати Миколаєм для дитини-сироти? / Програми на Громадському радіо

mariya_vasylyeva.jpg

Марія Васильєва // «Громадське радіо»
Марія Васильєва
«Громадське радіо»

Авторка благодійного проекту для дітей-сиріт «Свято у твоїх руках» Марія Васильєва розповідає, як допомогти втілити дитячі мрії.

Ірина Сампан: Ви робите такий проект вже не вперше?

Марія Васильєва: Так. Ми проводимо проект вдруге, але цього року фокус інакший. Минулого року ми готували подарунки для дітей з проблемами опорно-рухової системи. Зараз ми вирішили зробити свято для дітей з дитбудинків. Це не тільки сироти. Серед них є і діти, які мають батьків. Деякі хлопчики і дівчатка мають фізичні проблеми, тому від них відмовилися батьки. Частина дітей має батьків, які страждають від алкоголізму.

Щоб допомогти, треба зайти на наш сайт. Там є список з іменами дітей, роками народження і тим, що вони попросили. Директори дитбудинків навіть надіслали скани дитячих листів до Миколая.

Ірина Славінська: Що просять діти-сироти?

Марія Васильєва: Найпопулярніший конструктор «Лего». Але діти просять і шампуні, і дезодоранти, і одяг.

Ірина Сампан: Діти готують подарунки своїм доброчинцям. Розкажіть про це.

Марія Васильєва: В дитинстві дуже цікаво мати комунікацію. Одна справа вірити в казку, а інша справа – комунікувати з казкою. Тому ми вирішили зробити такий обмін. Ми всім нашим волонтерам, які купують подарунки, у відповідь віддаємо поробку або малюнок, які зробила дитина для Миколая.

Ірина Славінська: Хто стає доброчинцем?

Марія Васильєва: Минулого року це були фірми, які брали на себе кілька дітей. Цього року це окремі волонтери. Це працівники юридичних фірм, економісти, студенти, пенсіонери. Нам пишуть українці з США, Великої Британії та Німеччини.

Ірина Сампан: Може статися так, що не всі діти отримають подарунки?

Марія Васильєва: Подарунки отримають всі. Ми розуміємо, що не можна нікого ображати. У нас є запас подарунків. Є волонтери, які хочуть допомогти кільком дітям. Минулого року усім вистачило подарунків.

Ірина Сампан: Чи є обмеження у вартості?

Марія Васильєва: Немає. Деякі люди роблять спільні проекти. Одна людина стає волонтером для певної дитини, а кошти на подарунок збирає разом з друзями. 

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.