Слухати

Як уряд збирається «оцифровувати» українську економіку?

19 січня 2018 - 13:49
Facebook Twitter Google+
Що таке цифрова економіка і чи змінить вона Україну?
Як уряд збирається «оцифровувати» українську економіку? / Програми на Громадському радіо

Розповідає Валерій Фіщук, співголова ІТ-комітету Американської торговельної палати.

Наталя Соколенко: В нашому уряді нещодавно ухвалили концепцію розвитку цифрової економіки. Що має змінитися?

Валерій Фіщук: Дійсно, протягом останнього півроку було багато обговорень, погоджень, заяв, і нарешті позавчора на засіданні Кабінету Міністрів було прийнято остаточне рішення рухатися в сферу цифрової економіки. І зроблено перший крок – затверджено концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства на 2018-20-ті роки і план заходів на ці три роки для реалізації цієї концепції.

Що дає економіка для країни? Робочі місця, інвестиції, благополуччя, заможність. Цифрова економіка дає те саме, просто набагато більше, дешевше, якісніше, з новою цінністю. Бо цифрову економіку можна ще назвати ефективною.

Любомир Ференс: Ви впевнені, що ця концепція буде справді таким дороговказом, певним шаблоном, за якими би мала розвиватися Україна? Тому що за ці роки було розроблено дуже багато концепцій, але всі вони залишаються на папері.

Валерій Фіщук: Ейфорії немає, ми розуміємо, що папірець – це папірець, але коли Естонія починала подібну реформу все розпочиналося з паперу, потрібно було вивести спільне розуміння, куди рухатися, тому це трапилося. Наступний крок – це дії, тут може бути багато викликів, саме тому до просто концепції ми добавили таку штуку, як план заходів. В ньому є відповідальність за багато напрямків.

Наталя Соколенко: Цей план передбачає матеріальне забезпечення виконання тих заходів?

Валерій Фіщук: Гроші у держави будуть тоді, коли вона відмовлятиметься від аналогових систем, від розвитку їх підтримки, і ті кошти, які будуть вивільнятися, будуть направлятися на розвиток цифрових систем. А ми приречені це робити, бо ми не витягнемо економічного зростання тоді, коли будемо далі розвивати фізичний аналоговий світ. Коли є цифрові технології, які зможуть перевести його в більш ефективний формат, то це буде і дешевше, і цікавіше, тоді це варто робити. Якщо ми цього робити не будемо, і два світи будуть існувати паралельно — світ аналоговий і світ цифровий, як, наприклад, документообіг – паперовий і паралельно ще якийсь електронний, то звісно, грошей ніколи не буде вистачати на цифрові електронні технології. 

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.