Слухати

Як в Естонії протидіють російській пропаганді?

12 жовтня 2017 - 13:47
Facebook Twitter Google+
Активіст Павло Островський розповів Громадському радіо про способи боротьби з російською пропагандою та приклади їх застосування в Естонії

pavlo_ostrovskyy_2.jpg

Павло Островський // Громадське радіо
Павло Островський
Громадське радіо

У студії Громадського радіо активіст Павло Островський, учасник школи протидії агресивній пропаганді «Resilience League» («Ліга стійкості», Естонія). Він розповів, як на індивідуальному рівні варто боротись з навмисним поширенням неправдивої інформації: 

«Варто бути дуже уважними до джерел, оскільки часто інформація поширюється з так званих «зливних бачків», сайтів-одноденків, які існують для того, щоб бути смітником різного контенту. Багато людей як в Естонії, так і в Україні поширюють новини з таких сайтів. Це також є зоною ризику. Тобто варто користуватися авторитетними джерелами інформації, але в будь-якому разі, незалежно від джерел, перевіряти інформацію, тобто спробувати критично оцінити її. Ціль російських спецслужб – щоб люди перестали мислити критично, і вірили тому, що вони поширюють», – сказав Павло Островський.

Він також розповів, як борються з російською пропагандою в Естонії: 

«У естонців до перевірки інформації більш професійний підхід. У школах вже кілька років є курс з критичного мислення, і вони розуміють, що це треба вивчати, з дитинства до цього залучати, і щоб люди розуміли, з якими викликами вони стикатимуться, бо це знадобиться протягом всього життя. Мені це дуже імпонує. Ми були на такому відкритому лекційному занятті, де дуже цікаві спікери, які спілкуються з російськомовною аудиторією, і розказують, як працюють ці механізми», – розповів Павло Островський.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.