Слухати

Якби вирішували генерали, Україна вже завтра була б в НАТО, — Кравченко

10 червня 2017 - 14:16
Facebook Twitter Google+
Верховна Рада ухвалила законопроект, який закріплює у зовнішньополітичному курсі України вступ до НАТО як пріоритет
Якби вирішували генерали, Україна вже завтра була б в НАТО, — Кравченко / Програми на Громадському радіо

Гість ефіру – старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко.

Едуард Лозовий: Альянс зацікавлений в Україні?

Валерій Кравченко: Однозначну відповідь на це питання дати неможливо, бо наша держава вже не та, якою була 45 років тому. Україна сьогодні схожа на Грузію.

Євгенія Гончарук: Що може запропонувати Україна?

Валерій Кравченко: Україна може запропонувати армію, яка захищає не тільки Україну, а й Європу, простір демократії.

Едуард Лозовий: Чи можемо ми очікувати, що Альянс почне більш активно впливати на питання вирішення конфлікту на сході України?

 

Валерій Кравченко: Навіть якщо такий сценарій можливий, це не буде під брендом Альянсу. НАТО – це занадто великий подразнювач  для ядерної держави Росії, яка замішана в цьому конфлікті. Дістати консенсус з такого рішення, як цільова допомога Україні на Донбасі, неможливо. Маленька країна може заблокувати це рішення. Росія може просто купити будь-яке рішення. Альянс зараз менш об’єднаний, отримати рішення з такої конкретної речі, як підтримка України на Донбасі, неможливо. Окремі країни будуть допомагати, окремі країни уже допомагають. Ми підписали оборонну угоду з Канадою, Польщею.

Едуард Лозовий: Чи може членство в Північноатлантичному Альянсі допомогти інтеграції в ЄС?

Валерій Кравченко: Це стандартний шлях, яким йшли багато країн. Є така думка, що членство в НАТО є прологом до членства в ЄС. З 2014 року світ змінився. Я не впевнений, що такий шлях можливий сьогодні.

Едуард Лозовий: Наші політики кажуть, що ми змінили пріоритет, у нас з’явилася нова військова доктрина. В України є військова доктрина?

Валерій Кравченко: Є. Минулого року напередодні Варшавського саміту ми підписали Стратегічний оборонний бюлетень, у нас є низка законів і «Біла книга». Ми підписали Стратегію кібербезпеки України.

Завжди у НАТО було два рівня розуміння проблем – політичний та військовий. Генерали ніколи не сперечалися. Генерали завжди доходять згоди. Якщо поставити на порядок денний членство України і дати на ухвалення військовим генералам, завтра Україна буде в НАТО.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.