Слухати

Які політичні й економічні перспективи має Україна на африканському континенті?

10 березня 2018 - 14:09
Facebook Twitter Google+
Про роль африканського континенту в сучасній світовій економіці та політиці, нові ринки та перспективи розповів Юрій Олійник, експерт Центру дослідження Африки
Які політичні й економічні перспективи має Україна на африканському континенті? / Програми на Громадському радіо

Сьогодні о 17.00 в Києві відбудеться лекція про українську політику в Африці, яку й прочитає гість Громадського радіо — експерт Центру дослідження Африки, аспірант Національного інституту стратегічних досліджень.

Про саму лекцію, важливість присутності України в Африці та історичний контекст він розповів у ефірі Громадського радіо.

«Після 2014 року з об’єктивних причин ринок із країн пострадянського простору все більше переорієнтовується, оскільки Європа, попри Угоду про Асоціацію, не пускає той ряд товарів, який українська економіка може продавати за нормальними умовами, а Африка це може прийняти.

Все більше зерна, металу з України, їжі, високих технологій продається в Африку. І в подальшому цей ринок буде зростати», — розповідає Юрій Олійник про економічні перспективи.

Присутність України на африканському континенті має також і багато політичних перспектив, продовжує він:

«Тоді ці країни будуть більше стояти за нас на міжнародній арені в різних міжнародних організаціях, де четвертина країн учасників ООН — це африканські держави. Якщо певна зона економічного впливу буде зайнята нашою нішевою продукцією за вигідною ціною, їм буде невигідно розривати з нами стосунки, й ми зможемо впливати на них, а іншим країнам, наприклад, США, Росії показувати, що ми сильні».

Слухайте розмову в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.