Слухати

Якщо залишити мажоритарку, підкуп виборців продовжиться, — Андрій Магера

11 травня 2016 - 11:35
Facebook Twitter Google+
Заступник голови ЦВК Андрій Магера коментує призначення проміжних виборів депутатів верховної ради в чотирьох округах і каже, що кількість округів може збільшитись
Якщо залишити мажоритарку, підкуп виборців продовжиться, — Андрій Магера / Програми на Громадському радіо

magera2_0_0_0.jpg

Андрій Магера // hromadskeradio.org
Андрій Магера
«Громадське радіо»

Євген Павлюковський: ЦВК призначили проміжні вибори в чотирьох округах на неділю, 17 липня. Чи достатньо часу на підготовку?

Андрій Магера: Зважаючи на досвід в роботі ЦВК і враховуючи, що подібні виборчі процеси вже мали місце, то серйозних проблем не бачу. Важливо, щоб було належне фінансування всіх етапів виборчого процесу, щоб не було зволікань.

Дмитро Тузов: Є проблема з фінансуванням?

Андрій Магера: Така проблема може виникнути, якщо таких округів буде не чотири, а більше. ЦВК опублікує свою постанову лише 18 травня і до того часу є можливість доповнити список округів. Ситуація не вирішена на Волині, Луганщині і Херсонщині.

Євген Павлюковський: На яких округах очікуєте проблем, підкупів?

Андрій Магера: Більшою чи меншою мірою кожен з округів буде проблемним. Це взагалі проблема проміжних виборів. Щоб цього не було, парламенту треба приймати закон про вибори на пропорційній системі, а не мажоритарній. Інакше спроби підкупу виборців залишаться.

Дмитро Тузов: Наше законодавство не передбачає підкупів — може правоохоронцям треба краще працювати?

Андрій Магера: Питання не лише в роботі правоохоронців, а у психології виборців. Якщо система виборів пропорційна, то відпадає сама необхідність підкупу.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.