Слухати

Загроза чесним виборам: тепер голова держадміністрації може бути політиком і агітувати, — нардепка Шкрум

10 листопада 2017 - 12:59
Facebook Twitter Google+
Що несуть зміни до Закону «Про державну службу»? Нову процедуру призначення Голів державних адміністрацій коментують народні депутати Альона Шкрум та Олексій Гончаренко

olena_shkrum_0_0_0.jpg

Олена Шкрум // «Громадське радіо»
Олена Шкрум
«Громадське радіо»

Верховна Рада ухвалила внесення змін до законодавства щодо державної служби. На зв’язку з Громадським радіо Альона Шкрум, народна депутатка від партії «Батьківщина». За її словами, важливо не бути членом політичної партії, не йти на вибори, і не займатися агітацією в адмінресурсі, якщо особа перебуває на державній службі, а зараз ці принципи скасовуються новими змінами.

«Реформа державної служби ґрунтується на декількох засадах. Так от, одна з головних речей за яку нас дуже хвалили і профільні європейські організації, і всі наші європейські партнери – це те, що треба відділяти політику від державної служби. Політика і державна служба – це те, що у нас зростило державну службу з великою корупцією, з великим тиском від політиків, з політичними силами, з політичними партіями і загалом з адміністративним ресурсом. І тиском на місцях, коли вибори взагалі не показують волевиявлення населення, а просто показують політичний тиск правлячої еліти як це було під час Януковича, наприклад.

Люди в регіонах дуже добре знають, що таке адміністративний тиск голови держадміністрації чи губернатора, коли у них є завдання дати певну кількість голосів, він збирає своїх керівників департаментів, керівника відділу освіти і каже: іди в школи, говори, щоб директор зібрав вчителів, сказав як їм голосувати, вчителі зібрали батьків – сказали як їм голосувати, теж саме повторюють для лікарів, і займаються лише виборчою кампанією чинної влади. Так було під час Януковича, так зараз відбувається під час БПП. Якщо губернатор і член РДА може бути членом політичної партії, тоді його заганяють в районі чи області, щоб він керував провладною партією», – розповіла Альона Шкрум.  

goncharenko1.jpg

Олексій Гончаренко // 112.ua
Олексій Гончаренко
112.ua

На зв’язку з Громадським радіо Олексій Гончаренко, народний депутат від БПП. На його думку, нові зміни до Закону «Про державну службу» повернуть Україну до виконання Конституції:

«Конституція визначає, що Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України. Ми зробили експеримент, відійшли від Конституції і дописати туди, в Закон «Про державну службу», що все це відбувається за конкурсним відбором, який здійснює одна комісія на всю країну. Цей експеримент виявився не зовсім вдалим. Місцевих адміністрацій в Україні сотні, це районні та обласні державні адміністрації, комісія одна, процес призначення затягнувся на місяці. Зараз вакантні посади 45-ти районних державних адміністрацій. Це означає, що дві повні українські області, якщо б це було сконцентровано, взагалі не мають Голів районних державних адміністрацій. Тому давно вже назріло питання змін, і цей закон, який запропонували колеги – повертає ситуацію до Конституції України», – сказав він.  

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.