Слухати

Закон про ДБР не регулює, що буде з окремими провадженнями по справах Майдану, — Хавронюк

20 листопада 2017 - 14:06
Facebook Twitter Google+
Обговорили з Миколою Хавронюком, експертом Центру політико-правових реформ ситуацію з ДБР, зокрема — перспективу для справ Майдану

20 151 201_2 102 150_0_0_0.jpg

Микола Хавронюк про співмірність кримінальних покарань // http://hromadskeradio.org/
Микола Хавронюк
Громадське радіо

На зв’язку з Громадським радіо Микола Хавронюк, експерт Центру політико-правових реформ, один з розробників закону про Державне бюро розслідувань. Спілкуємось про ситуацію, що склалась з ДБР:

«П’ятирічний строк завершився, а ДБР так і не створений. На цей випадок передбачено, що прокуратура буде розслідувати ті провадження, які вони вже почали, стосовно службових злочинів високопосадовців, суддів прокурорів, а також військові злочини. 

Прокуратура так само має право порушувати провадження, але вона повинна передавати їх для розслідування або в НАБУ або в ДБР. Тут може скластися складна ситуація лише в тому, що нові провадження в службових злочинах, які зараз прокуратура не має права вже розслідувати, можуть лише порушувати, а передавати не буде кому, оскільки ДБР ще не працює», – розповів Микола Хавронюк.

Зараз не по всіх справах Майдану почате кримінальне провадження , але на думку Миколи Хавронюка, це не означає, що справи будуть призупинені:

«Я думаю, що цю проблему можна вирішувати за допомогою об’єднання і роз’єднання кримінальних проваджень. Для того, щоб не порушувати нове провадження можна виділити його з такого, що вже існує», – сказав він.  

Однак в самому законі про ДБР не прописано, що буде з окремими справами Майдану.

«Наскільки мені відомо, справи по Майдану порушені стосовно багатьох службових осіб, які організовували побиття і вбивства, і інші злочини. Ці справи на сьогодні є, і якщо треба буде направляти до суду, то можна з цих справ виділяти в окреме провадження справи стосовно певних осіб, висувати їм підозру, і направляти до суду», – сказав Микола Хавронюк. 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.