Слухати

Закон про переміщені ВНЗ відкриває шлях молоді з непідконтрольних територій

07 липня 2016 - 12:15
Facebook Twitter Google+
Вчора на комітеті був розглянутий законопроект про переміщені вищі начальні заклади, який вирішує певні проблеми таких навчальних закладів
Закон про переміщені ВНЗ відкриває шлях молоді з непідконтрольних територій / Програми на Громадському радіо

aleks_kulga.jpg

Алекс Кулга // Фото з Facebook сторінки Алекса Кулги
Алекс Кулга
Фото з Facebook сторінки Алекса Кулги

Про це законопроект поговоримо з Олександром Кульгою, директором координаційного центру переміщених ВУЗів.

В студії працюють журналісти Любомир Ференс та Ірина Соломко.

З непідконтрольних територій та АРК переїхало 18 вищих навчальних закладів, а це приблизно 55 тис осіб.

Олександр Кульга: Вчора на комітеті був розглянутий законопроект, який писався майже рік. Він закріплює на законодавчому рівні статус внутришньопереміщених ВНЗ, тобто надає акредитаційні сертифікати, а точніше продовжує їх. Ми просимо зараз не проводити переатестацію ВНЗ, адже вони переїхали, а матеріальна база залишилась, і її списати не можна і під акредитацію її показати також не можна.

Наступним пунктом є встановлення нормативної чисельності. Викладачі переїхали, навантаження зменшується, ми мусимо відмовляти їм в роботі. Є постанова Кабміну, яка регулює цей коефіцієнт. Якщо ми зменшимо коефіцієнт, ми збережемо і викладачів, і студентів.

Ірина Соломко: Хто цей законопроект лобіює?

Олександр Кульга: Цей закон подавав Олексій Рябчин, який є випускником і співробітником ДонНу. Також безпосередньо допомагав депутат Співаковський та попередній ректор Луганського Національного університету Курило.

Також всі єврооптимісти долучились до цього законопроекту.

Любомир Ференс: Які проблеми ще потрібно доопрацювати?

Олександр Кульга: Неналежне фінансування. В держави немає вільних грошей для латання цих дір. Тому ВНЗ співпрацюють з іноземними донорськими організаціями: ДонНу отримав грант від фонду «Відродження», Східно-український університет ім. Даля отримав грант від ПРО «ООН», Донбаська будівельна академія  — від чеської агенції.

Ірина Соломко: Наскільки ці переміщені ВНЗ є затребувані серед абітурієнтів?

Олександр Кульга: Та можливість, яку надали народні депутати, проголосувавши за законопроект, коли абітурієнти з непідконтрольних територій можуть вступати до переміщених ВНЗ без ЗНО та без атестатів і паспорту, послугує великим плюсом та заохоченням для студентів з окупованих територій.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.