Слухати

Законопроект про Нацбюро фінансової безпеки небезпечний для протидії корупції, - юристка ЦПК

30 березня 2018 - 13:17
Facebook Twitter Google+
Голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна нещодавно зареєструвала законопроект №8157 Про Національне бюро фінансової безпеки
Законопроект про Нацбюро фінансової безпеки небезпечний для протидії корупції, - юристка ЦПК / Програми на Громадському радіо

Центр протидії корупції вивчав цей законопроект. Анастасія Красносільська, юристка ЦПК, зазначила,  що він небезпечний не тільки для бізнесу, але й для протидії корупції.

«Ключова небезпека цього законопроекту в тому, що за версією пані Южаніної Бюро фінансових розслідувань насправді може стати певною альтернативою НАБУ.

Зараз НАБУ розслідує такі злочини, як розкрадання майна, якщо його роблять державні службовці. Законопроект пані Южаніної пропонує новий злочин: розкрадання державного майна, бюджетних коштів. І це той самий злочин, який зараз розслідує НАБУ, просто він буде по-іншому називатись. Тепер його буде розслідувати Бюро фінансової безпеки.

Це означає, що одна й та сама дія потрапляє під розслідування двох різних органів. НАБУ вже не матиме такої ексклюзивної юрисдикції — не тільки воно займатиметься корупційними злочинами. А це порушує наші зобов’язання перед МВФ, перед ЄС і це перекреслить саму логіку НАБУ як органу, який ексклюзивно займається розслідуваннями високопосадової корупції», — говорить експертка.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Читайте також: Нацбюро фінансової безпеки замість податкової міліції: Южаніна розповіла про законопроект №8157

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.