Слухати

Жіночі внески до незалежності України: число зростає

27 серпня 2017 - 13:29
Facebook Twitter Google+
Говоримо про внесок жінок у становлення незалежної України
Жіночі внески до незалежності України: число зростає / Програми на Громадському радіо

На зв’язку зі студією — молодша наукова співробітниця Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАНУ, членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії, кандидатка історичних наук, співавторка статті «8 жіночих внесків, без яких не було б незалежної України» Іванка Черчович.

Іванка Черчович: Коли почати з цих восьми, на нашу думку, це національна емансипація. Українська нація формувалася в умовах імперського панування. Українські феміністки, які починали наприкінці XIX століття, намагалися поєднати свої національно-визвольні прагнення і прагнення здобувати рівність з чоловіками.

Вікторія Єрмолаєва: Ви пишете про організацію «Союз українок». Вона стала одним з найпотужніших жіночих об’єднань у Центрально-Східній Європі. Це правда?

Іванка Черчович: «Союз українок» – це дуже потужна українська жіноча організація, яка виникла у 1917 році. Найбільший розвиток вона здобула у міжвоєнній Польщі. «Союз українок» мав багато різних напрямків роботи, один з яких – просвіта українських жінок, більшість яких були селянками.

Однією з ключових постатей «Союзу українок» була Мілена Рудницька. Це багаторічна голова цієї організації, учасниця української делегації до Ліги Націй, яка говорила про Голодомор 19321933 років, вона намагалася зробити цю тему видимою в Європі.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

fce20e1-soyuz-ukranok.1.jpg

Членкині Стрийського відділу Союзу українок // http://issuu.com/stryi.com.ua/docs/narys_z_istoriyi_zhinochoho_ruhu_stryishchyny/236, PD-Ukraine
Членкині Стрийського відділу Союзу українок
http://issuu.com/stryi.com.ua/docs/narys_z_istoriyi_zhinochoho_ruhu_stryishchyny/236, PD-Ukraine

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.