Слухати

Змінювати «бізнес 90-х» — це болючий ціннісний вибір, — заступник декана kmbs

14 вересня 2017 - 14:51
Facebook Twitter Google+
Чи змінилося бізнес-середовище після Революції Гідності? Про особливості ведення бізнесу в Україні Громадському радіо розповів Володимир Павелко, заступник декана kmbs з міжнародного розвитку

У студії Громадського радіо Володимир Павелко, заступник декана Києво-Могилянської бізнес-школи. Він розповів, як змінився український бізнес після Революції Гідності: 

«Україна точно інша, і вона аже ніколи не буде такою як була до 2014 року, змінилися люди, які знаходяться в середині цієї країни, які управляють компаніями, і якщо говорити про зміну контексту і зміну тих людей, які в цьому контексті знаходяться, і впливають на його зміну, то я б відмітив такий момент як більш цілісне бачення. Є таке поняття «бізнесмен» – це людина, яка дивиться на короткостроковий результат власного бізнесу, не розуміючи наскільки він широко інтегрований в інші соціальні, економічні, політичні, екологічні та інші системи. Управлінець сьогодні спроможний, якщо говорити про загальні такі тренди, набагато ширше сприймати ситуацію, дивитись не тільки на короткостроковий грошовий потік, але розуміючи, в більшості, гуманітарний контекст, розуміючи вплив літератури, культури, філософії на ведення власного бізнесу. Це те, чим ми займаємося у своїй школі – створити середовище, у якому управлінець зможе працювати з ширшими системами, і відчувати ці ширші контексти на свій бізнес. Наприклад, з 2014 року для багатьох людей ціннісний вибір ведення бізнесу став усвідомленим. Раніше, маючи бізнес з Росією або з іншими подібними політичними контекстами хтось говорив: це лише бізнес і нічого особистого, на сьогодні ми бачимо багато людей, які свідомо роблять вибір, вони розуміють, що в короткостроковій перспективі вони б могли тут заробити, але вони говорять, що будуть працювати в інший спосіб, чому? Тому що в мене є свій ціннісний вибір, і це визначає управлінця сьогодні. Звичайно, не всі такі, але ми говоримо про активний прошарок українців, і завжди цей активний прошарок, який знаходиться в меншості буде впливати на загал системи і йти попереду. Бізнесменів з 90-х не можна відкидувати. Є люди, які працювали в певному контексті, але незалежно від попереднього виховання, незалежно від того, що ти чинив в минулому, у тебе стоїть вибір: а що я робитиму сьогодні? Тут тільки питання свіомого вибору і включення волі, і несення відповідальності після того за те, що ти робиш», – сказав він.  

Повну версію розмови можна послухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.