Смачна країна. Квашені зелені помідори

23 вересня 2016 - 15:37
Facebook Twitter Google+
Легко, бюджетно, смачно! Костя Грубич пропонує приготувати квашені зелені помідори

Як швидко летить час! Вже рік минув як я, Костянтин Грубич, презентував свою книжку «Смачна країна» на Львівському форумі видавців. Тепер там нові герої зі свіжими книжками, і це чудово! Доброго ранку! Гребінь «Смачної країни» вже готовий накрити кожного, хто слухає зараз «Громадське радіо».

Спогад про книжкову фієсту у Львові змусив взяти до рук книжку Марії Матіос «Кулінарні фіглі». Саме на торішньому форумі ми трішки поспілкувалися з авторкою «Солодкої Дарусі». А її «фіглі» я виміняв на іншу книжку в одній з каварень на Краківській, бо колекціоную літературу, хоч якимось боком дотичну до гастрономії. «Кулінарні фіглі» від Матіос – міцний коктейль добірної белетристики з простою народною буковинською кухнею.

Далі цитую живого класика:

Ви засмучені, що багато помідорів на вашому городі не доходять спілості, залишаючись зеленими? Отож, салат квашені зелені помідори від сусідки Клави – це на один головний біль менше, коли взимку треба нагодувати або ж домашніх, або ж сторонських татар.

Для цього візьміть глиняну бочечку чи велику каструлю, наріжте кільцями 3 кіло зелених помідорів, покладіть один шар на дно каструлі, тоді шар зелені – петрушку з кропом, далі – шар дрібно порізаного часнику, з розрахунку півголівки на кіло томатів. І знову – помідори, зелень, часник. Верхній шар обов’язково має бути «зеленим».

Залийте все розсолом: на 1 літр холодної кип’яченої води – 1,5 столових ложок солі. Прикрийте «ґнітом» і нехай кваситься два-три тижні на холоді.

Від себе додаю резюме: легко, бюджетно, смачно! Дякую Марії Матіос за рецепт, а авторам та читачам нинішнього Львівського форуму видавців зичу гарного спілкування та цікавих надбань і придбань!

Змушений попередити, що зелені помідори просто так краще не вживати. Вони нестиглі, і містять у собі небезпечний для здоров’я соланін, який руйнується в кислому середовищі. Але мариновані та солоні томати теж не особливо корисні через високу кількість у них кухонної солі. Тому смакуймо без фанатизму!

Натомість абсолютно безпечно підписатися і дивитися мої ролики на ютубі. «Смачна країна» — міцна родина». Бувайте здорові!

ІНГРЕДІЄНТИ:

Зелені помідори – 3 кг

Часник – 1,5 голівки

Кріп, петрушка – по 3 пучки

Сіль – по 1,5 ст. ложок на 1 л води

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.