Територія // Громадське радіо

Територія

Про владу та права місцевих громад. Розвінчуємо міфи та мобілізуємо громаду

Без реформи місцевого самоврядування неможливі якісні зміни в управлінні державою та в сприйнятті ролі та відповідальності громади за свою територію.

В країні стартувала децентралізація — передача значних повноважень від державних органів органам місцевого самоврядування. Це побудова простої та логічної системи місцевого самоврядування, яка здатна забезпечити комфортне життя у містах та селах.

Децентралізація дозволяє громаді впливати на вирішення більшості життєво важливих проблем. На жаль, в громадах ще досі немає розуміння необхідності цих перетворень. В той же час є багато застережень, фобій та побоювань.

У програмі ми показуємо жителям села, селища та міста, що вони можуть та повинні самостійно та ефективно вирішувати питання життєдіяльності.

Програма створена за сприяння проекту «DESPRO». DESPRO — це швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat). Проект не обов’язково поділяє точку зору авторів програми та її учасників, яка була висловлена в програмі. 

Останні випуски

Ілля Гладштейн та Євген Нікіфоров // Громадське радіо
21 серпня 2017 - 23:13
Така цікавість як через політичну ситуацію в країні, так і через його якість, гостроту та свіжість погляду, - Гладштейн.
Марина Бриль // Громадське радіо
15 серпня 2017 - 06:30
Марина Бриль, експертка з національної політики Швейцарсько-українського проекту DESPRO про новий набір до Школи місцевого самоврядування
 Олена Сас // Громадське радіо
08 серпня 2017 - 10:49
«Існує Національна стратегія поводження з відходами. Вона передбачає ліквідацію 6 тис. звалищ і побудову замість них 152 високотехнологічних центрів переробки», - Сас.
Олег Проценко // Громадське радіо
31 липня 2017 - 10:09
Олег Проценко, експерт земельних відносин Офісу секторальної децентралізації, земельну реформу, яка набагато ширше, ніж просто можливість продавати чи не продавати паї
Олександр Славський // Світлина із facebook-сторінки Олександра Славського
25 липня 2017 - 07:15
Олександр Славський, програмний директор Impact Hub Odessa про те, як команді хабу вдалося створити один з найкращих Impact Hub у світі
 Сергій Пінчук та Олександр Мельничук // Громадське радіо
18 липня 2017 - 07:40
Сергій Пінчук та Олександр Мельничук, які представляють Раду реформ Рівного, про проблеми при об’єднанні українського громадянського суспільства та про те, чому так важливо долати ці труднощі