Слухати

Асоціації місцевого самоврядування повинні стати сильними та політично незалежними, — Марина Бриль

20 жовтня 2014 - 15:24
Facebook Twitter Google+
Саме цей статус дозволить їм активно впливати на владу та лобіювати інтереси місцевого самоврядування
Асоціації місцевого самоврядування повинні стати сильними та політично незалежними, — Марина Бриль / Програми на Громадському радіо

марина брильМарина Бриль, експерт з підтримки національної політики Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, переконана: асоціації місцевого самоврядування повинні стати сильними та політично незалежними. Саме цей статус дозволить їм активно впливати на владу та лобіювати інтереси місцевого самоврядування. Подкаст “Територія” представляє Ірина Соломко. 

Наприклад, в більшості європейських країн подібні асоціації відіграють дуже важливу роль в формуванні внутрішньої політики: «І там уряд з асоціацією шукає спільну мову, а не навпаки. Якщо, наприклад, асоціація не запрошує на свій захід якось міністра, він вже побоюється, що його звільняють. Адже це може бути індикатором, що він щось робить не так. Це свідчить про те, що в цих країнах надзвичайно сильне місцеве самоврядування. І держава переймається цими питаннями і не хоче, щоб в цій сфері були якійсь проблеми».

Аби українські асоціації мали такій же вплив, їх потрібно посилювати. Це вже відбувається шляхом проведення різноманітних тренінгів, до яких намагаються залучити якомога ширше коло регіональних лідерів.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.