Слухати

Діалог навколо реформи місцевого самоврядування токсично засмічений, — Юрій Джигир

08 червня 2014 - 14:29
Facebook Twitter Google+
Майбутня фінансова автономія місцевих бюджетів — за податком на нерухомість
Діалог навколо реформи місцевого самоврядування токсично засмічений, — Юрій Джигир / Програми на Громадському радіо

Юрій ДжигирЮрій Джигир, консультант з питань публічних фінансів консалтингової компанії «FISCOid» попереджає: майбутня фінансова автономія місцевих бюджетів — за податком на нерухомість.

Причому, місцева влада повинна мати повноваження регулювати ставку цього податку. «Гроші платників податків повинні йти туди, де вони отримують публічні послуги.

Зараз же майже неможливо ідентифікувати територіальне походження податків у справедливий спосіб. І це є проблема, яку потрібно вирішувати», — додає експерт. Докладніше про реформу місцевого самоврядування у програмі Ірини Соломко «Територія».

«Зараз сприйняття ситуації таке: існує абстрактний та демонічний Київ, який забирає у громади її податки, а потім у більшості випадків повертає меншу суму. Але ці заяви — маніпуляції», — переконаний експерт.

Саме ця система, коли зібрані кошти повертаються на території за формулою через Київ — є єдиною можливою, оскільки гарантує більш-менш справедливий розподіл грошей. Хоча її, однозначно, потрібно покращувати та піддавати еволюційному розвитку.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.