Слухати

Ігор Абрам’юк: «Люди ніколи не будуть діяти ефективно, допоки вони не відчують, що самі керують ситуацією»

31 грудня 2014 - 17:14
Facebook Twitter Google+
Ігор Абрам’юк, фахівець з питань місцевої демократії переконаний: громада має керувати місцевими справами, але в той же час не виходити за рамки загальнодержавних законів
Ігор Абрам’юк: «Люди ніколи не будуть діяти ефективно, допоки вони не відчують, що самі керують ситуацією» / Програми на Громадському радіо

DSC04296+Ігор Абрам’юк, фахівець з питань місцевої демократії переконаний: громада має керувати місцевими справами, але в той же час не виходити за рамки загальнодержавних законів. «Ось це і є межа. Тобто законність дій. Я би хотів, щоб були тільки ці межі, бо насправді децентралізація – дозволяє задіяти власні ресурси громади, які при централізованому управлянні задіяти неможливо.

Допоки держава намагається керувати громадою, вона поводить себе пасивно. Як тільки ресурси, повноваження та відповідальність  передаються на рівень громади, люди активніше включаються в процес. І це важливо.

Бо більшого ресурсу, нім самі люди взагалі немає. Мобілізація цього людського ресурсу зараз вкрай важлива. Тобто децентралізація – це мобілізація громади та ефективність управління територіями», — звертає увагу експерт.

При мікрофоні працювала Ірина Соломко.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.