Слухати

Реформа невідворотна, як смерть та прихід податкового інспектора, — Юрій Ганущак.

28 травня 2014 - 21:09 102
Facebook Twitter Google+
Юрій Ганущак, голова «Інститут розвитку територій», народний депутат шостого скликання переконаний, що країні не уникнути реформи

Юрій ГанущакЮрій Ганущак, голова «Інститут розвитку територій», народний депутат шостого скликання переконаний, що країні не уникнути реформи.

Він впевнений: децентралізація влади складається з трьох елементів: розмежування повноважень між державою та місцевим самоврядуванням, впорядкування структури місцевого самоврядування та впорядкування структури територіальних органів місцевої влади. Саме з другим елементом наразі і виникає найбільше проблем. «Повноваження голови КМДА та міського голови Києва повинні бути розділені.

Якщо цього не відбудеться і Віталій Кличко буде призначений Президентом на посаду голови КМДА, це буде означати, що влада ставить хрест на реформі місцевого самоврядування», — підкреслює експерт.В той же час він наголошує: сама реформа це, по суті, «перетряхування» апарату та бюрократії. І населення повинно сприймати її позитивно.

В той же час Ганущак застерігає: робити це потрібно обережно, ремонтувати кістяк держави так, аби не зашкодити всьому організму. Зараз влада цей баланс і намагається знайти.

«Процесуально реформу можна провести різними способами, найлегший – це постанова Кабінету міністрів. Цей варіант зараз розглядається. Постанова могла би прописати порядок взаємодії органів територіальної влади», — розповідає експерт.

«У нас сильні області, але дуже слабі райони. У районних адміністрацій немає інструментів для виконання функцій. Після реформи, кількість районів зменшиться у п’ять разів. Ми матимемо 100 районів заміть 488», — додає він.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.