Слухати

Реформа невідворотна, як смерть та прихід податкового інспектора, — Юрій Ганущак.

28 травня 2014 - 21:09
Facebook Twitter Google+
Юрій Ганущак, голова «Інститут розвитку територій», народний депутат шостого скликання переконаний, що країні не уникнути реформи
Реформа невідворотна, як смерть та прихід податкового інспектора, — Юрій Ганущак. / Програми на Громадському радіо

Юрій ГанущакЮрій Ганущак, голова «Інститут розвитку територій», народний депутат шостого скликання переконаний, що країні не уникнути реформи.

Він впевнений: децентралізація влади складається з трьох елементів: розмежування повноважень між державою та місцевим самоврядуванням, впорядкування структури місцевого самоврядування та впорядкування структури територіальних органів місцевої влади. Саме з другим елементом наразі і виникає найбільше проблем. «Повноваження голови КМДА та міського голови Києва повинні бути розділені.

Якщо цього не відбудеться і Віталій Кличко буде призначений Президентом на посаду голови КМДА, це буде означати, що влада ставить хрест на реформі місцевого самоврядування», — підкреслює експерт.В той же час він наголошує: сама реформа це, по суті, «перетряхування» апарату та бюрократії. І населення повинно сприймати її позитивно.

В той же час Ганущак застерігає: робити це потрібно обережно, ремонтувати кістяк держави так, аби не зашкодити всьому організму. Зараз влада цей баланс і намагається знайти.

«Процесуально реформу можна провести різними способами, найлегший – це постанова Кабінету міністрів. Цей варіант зараз розглядається. Постанова могла би прописати порядок взаємодії органів територіальної влади», — розповідає експерт.

«У нас сильні області, але дуже слабі райони. У районних адміністрацій немає інструментів для виконання функцій. Після реформи, кількість районів зменшиться у п’ять разів. Ми матимемо 100 районів заміть 488», — додає він.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.