Слухати

Шігекі Сумі: «Японія виділяє 6 млн доларів на відновлення важливої інфраструктури Донбасу»

22 грудня 2014 - 15:59
Facebook Twitter Google+
«Конфлікт, який наразі виник на Сході України не можна назвати конфліктом виключно України. Ця проблема має великий вплив на міжнародну спільноту"
Шігекі Сумі: «Японія виділяє 6 млн доларів на відновлення важливої інфраструктури Донбасу» / Програми на Громадському радіо

Шігекі СуміШігекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні переконаний: «Конфлікт, який наразі виник на Сході України не можна назвати конфліктом виключно України. Ця проблема має великий вплив на міжнародну спільноту. Не можна забувати: те, що зараз чине Росія з Україною, впливає не тільки на Україну. Росія – також ще у сусідка Японії. І відповідно, якщо залишити ситуацію та такому ж місці, як зараз, то можливо, в недалекому майбутньому це становитиме велику небезпеку і для нас також».

Саме тому для Японії стабілізація ситуації в Україні є пунктом номер один. «Це є важливим завдання для нас здійснити відновлення критично важливої інфраструктури в Донецькій та Луганській областях. Також Японія вважає, що анексія Криму та вторгнення Росії на територію України – є надзвичайно незадовільною ситуацією. Через конфлікт є велика кількість біженців. Відтак стабілізація їхнього життя та нормалізація життя є вкрай важливою. Саме з таких міркувань Японія надає допомогу Україні», — додає він.

Ще в квітні Японія надала 1,5 млрд. доларів, а згодом вже для стабілізації ситуації власне в Донецькій та Луганській областях було виділено близько 6 млн доларів.

При мікрофоні працювала Ірина Соломко.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.