Слухати

Споживачі звикли до того, що тепло в оселях майже безкоштовне, — Володимир Литвин

03 жовтня 2014 - 16:41
Facebook Twitter Google+
Володимир Литвин, заступник голови правління Ощадбанку переконаний: споживачі звикли до того, що тепло в оселях майже безкоштовне
Споживачі звикли до того, що тепло в оселях майже безкоштовне, — Володимир Литвин / Програми на Громадському радіо

Володимир ЛитвинВолодимир Литвин, заступник голови правління Ощадбанку переконаний: споживачі звикли до того, що тепло в оселях майже безкоштовне, і це сприйняття потрібно змінювати. «Мій колега з Польщі якось сказав: «Дивна у вас ситуація, населення Польщі та Україні по численності мало чим відрізняється, але ви споживаєте 18 млрд. губів газу для приготування їжі, а ми – поляки — 3,5- 4 млрд. Щось тут не те». Зараз абсолютно логічний заклик уряду менше споживати газ. При виробництві тепла є дуже серйозні проблеми по перевикористанню газу, щоб це тепло виробити, а потім доставити. Є величезні втрати.

Модернізувавши пункти виробництва тепла та помінявши застріли чугунці, диряві труби на можна до 30% скоротити споживання газу», — переконаний експерт.

Литвин сподівається, що вже за півроку українські банки отримають доступ до коштів світових інституцій, які дозволять їм надавати ОСББ дешеві кредити (до 10%) для утеплення будинків, що підвищить енергоефективність житлових багатоповерхових будинків та зменшить витрати на оплату комунальних послуг їх ніх мешканців.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.