Слухати

ТЕРИТОРІЯ: «Українське місцеве самоврядування далеке від здорового глузду» — Вадим Прошко.

19 червня 2014 - 16:37
Facebook Twitter Google+
Експерт Ради Європи з питань місцевого самоврядування переконаний: місцеве самоврядування потрібно докорінно реформувати. Те, що зараз робиться – це тільки перший крок
ТЕРИТОРІЯ: «Українське місцеве самоврядування далеке від здорового глузду» — Вадим Прошко. / Програми на Громадському радіо

Вадим ПрошкоВадим Прошко, експерт Ради Європи з питань місцевого самоврядування переконаний: місцеве самоврядування потрібно докорінно реформувати. Те, що зараз робиться – це тільки перший крок.
«Якщо ми дамо права самоврядування районам та областям – це мало змінить ситуацію. Потрібні докорінні зміни в бюджетному та податкових кодексах», — додає експерт.
Стабільна команда працює над цими змінами ще з 2005-го року. Напрацювання експертів і лягли в основну тих змін, які планує реалізувати Кабмін.
Законопроекти повинна приймати нова Верховна Рада за активної участі Президента. «Оскільки нинішня прийняти ці законопроекти просто не здатна. Причому для того, щоб система запрацювала потрібно приймати увесь пакет документів. Якщо щось прийняти, а щось ні, система працювати не буде. Більш того, ситуація може погіршитися», — застерігає експерт.
Прошко впевнений: політична культура та відповідальність вибору формується саме на рівні місцевого самоврядування. «Якщо людина навчиться обирати свого мера, вона навчиться обирати і Президента», — переконаний експерт.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.