Слухати

Тільки у чверті українських селян є централізоване водопостачання, — Сороковський

02 червня 2014 - 22:57
Facebook Twitter Google+
В’ячеслав Сороковський, експерт з питань децентралізації Швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО переконаний: об’єднуючись, люди стають справжньою місцевою владою
Тільки у чверті українських селян є централізоване водопостачання, — Сороковський  / Програми на Громадському радіо

В’ячеслав Сороковський

В’ячеслав Сороковський, експерт з питань децентралізації Швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО переконаний: об’єднуючись, люди стають справжньою місцевою владою. А проект ДЕСПРО по забезпеченню централізованим водопостачанням сільські території допомагає в цьому.

Ситуація з забезпеченням централізованого водопостачання в українських селах стабільно погіршується. За останні роки цей показник знизився більше ніж в два рази і становить тільки 22%. Саме тому проект пропонує сільським громадам вирішення цієї проблеми шляхом об’єднання. Аби стимулювати громаду ДЕСПРО виділяє кошти на реалізацію проекту.

Окрім того, свою частину повинні зібрати селяни. В проекті також мають взяти участь та виділити гроші і обласні або центральні органи влади.

Такі проекти допомагають громаді згуртуватися, повірити в свої сили та змінити філософію співпраці з центральними органами влади. Сороковський запевняє успіхи вже є: «Зміни відбуваються перш за все в головах людей».

ДЕСПРО вдалося за шість років реалізувати 78 проектів, тобто 78 сіл отримали водопостачання. «Всі вони живі, мережі працюють, там є люди, які за це відповідають. Збираються тарифи, щоб покрити видатки по утриманню. Люди говорять дуже важливі речі, що змінилася система цінностей в селі.

Завдяки проектам на перший план вийшли молоді лідери. У нас є приклад, коли людина з групи управляння проектом згодом стала сільським головою», — розповідає експерт.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.