Слухати

Чинних державних програм для відбудови миру зараз не існує

24 червня 2017 - 18:34
Facebook Twitter Google+
Які програми та проекти для відбудови миру функціонують в Україні?

Проект «Об’єднуючи людей заради розбудови миру» реалізується благодійним фондом «Карітас України» та спрямований на відновлення соціальної згуртованості, довіри і співробітництва у громадах шляхом примирення і миробудівництва. Про це Громадському радіо розповіла адміністраторка проекту Оксана Щико:  

«Він буде відбуватися в шести регіонах. Це регіон Західної України: Дрогобич та Івано-Франківськ, також Східна та Центральна Україна, туди входить Київ, Харків, Кам’янське і Краматорськ. У рамках цього проекту будуть відбуватися різноманітні заходи для розбудови миру саме між різними групами населення. Фокус програми більше спрямований на ВПО та місцевих мешканців для зменшення напруги. Це різноманітні заходи для дітей – арт-терапія, робота психологів, відкриті і закриті заходи, такі як форум-театр, дискусійні клуби, живі бібліотеки і тому подібне», – розповіла Оксана.   

Кликайте, чтобы оценить этот материал

Олеся Цибулько, радниця міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб зазначила, що на сьогодні діючих державних програм, спрямованих на розбудову миру, не існує:  

«Насправді жодної. Зараз була зроблена спільно з Євросоюзом «Оцінка відновлення та розбудови» – це такий документ для держави: що потрібно зробити, щоб розбудувати мир в державі. І на основі цього документа, який ще був зроблений в 2014-2015 роках, ми розробили програму «Розбудови миру». Але зараз, на жаль, вона проходить погодження. Офіційно вона ще не затверджена. Тому зараз діючих програм не існує», – сказала Олеся Цибулько

Читайте також: Всесвітньовідома психотерапевт Дітті Марчер розповіла про бодинаміку та безпечне суспільство 

Де отримати допомогу

Ще один проект відновлення, врядування та примирення на територіях України, що постраждали від кризи, є частиною загальної програми відновлення та налагодження миру про ООН. Мета проекту – подолання негативних наслідків збройного конфлікту, зниження ризиків його повторення та усунення невдоволень, що існують. Натомість ГО «Інститут миру та порозуміння» реалізує одразу два проекти, які спрямовані на відбудову миру в Україні. Про це Громадському радіо розповів голова правління Роман Коваль:

«Ми допомагаємо ще двом організаціям – «Елвіс» та «101» створювати мережу безпеки в громадах Донецької області, йдеться про дев’ять громад вздовж лінії розмежування. Ця громадська мережа для розуміння і задоволення питань безпеки будується для того, щоб своєчасно повідомляти про місцеві потреби і розробки міжнародним фондом владу місцевого і національного рівня за допомогою спеціальної системи мобільного зв’язку інформації про ситуації небезпеки. І другий проект спрямований на кращу реінтеграцію ветеранів бойових дій, які повертаються в громади учасників бойових дій», – розповів Роман Коваль.

Катерина Кадер для Громадського радіо.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.