Слухати

Від булінгу страждають не тільки діти, а й дорослі, — Ла Страда–Україна

03 червня 2017 - 17:10
Facebook Twitter Google+
Як реагувати на цькування та чому про це варто говорити?
Від булінгу страждають не тільки діти, а й дорослі, — Ла Страда–Україна / Програми на Громадському радіо

Громадське радіо поспілкувалося з Альоною Кривуляк, директоркою Департаменту національних «гарячих ліній» ГО Ла Страда – Україна, яка розповіла, як захиститися від булінгу.

«Про це не потрібно мовчати. Якщо над людиною здійснюється психологічне насильство у вигляді образ, принижень або фізичне насильство, про це потрібно говорити. Важливо про це розповісти людині, якій ти довіряєш. Не дуже добра порада і дуже часто її можна почути від дорослих: «Не звертай на це уваги, ігноруй». Це не варіант, адже дитина-агресор і очікує, що ніякої реакції на цькування не буде».

За інформацією ГО Ла Страда–Україна, найчастіше від проявів булінгу страждають діти шкільного віку.

Кликайте, чтобы оценить этот материал

«Якщо цькування відбувається у школі, цю інформацію потрібно донести до класного керівника. На превеликий жаль, ми часто стикаємося з тим, що вчителі у школі не хочуть звертати увагу на цю ситуацію. Адже це порушення іміджу класного керівника та порушення іміджу класу».

Альона Кривуляк радить, якщо ваша дитина страждає від цькування у школі, то цю проблему потрібно вирішувати з керівництво навчального закладу та батьками дитини-агресора.

«Якщо ситуація булінгу критична і вона вже тягнеться декілька років і її неможливо вирішити не за допомогою школи чи батьків, тоді найкраща порада — змінити школу. Крок надзвичайно серйозний, але завжди ефективний».

13 515 374_1 117 487 048 289 373_1 894 727 362_n.jpg

Альона Кривуляк // «Громадське радіо»
Альона Кривуляк
«Громадське радіо»

Директорка Департаменту національних «гарячих ліній» ГО Ла Страда – Україна наголосила, що дорослі зазвичай не говорять про випадки цькування, але вони відомі.

Де отримати допомогу

«Діти більше йдуть на контакт і більше розуміються у цій проблематиці, ніж дорослі. Багатьом дорослим складно ідентифікувати в принципі насильство, а ситуацію булінгу тим паче. Хоча дехто з дорослих розповідає про те, що є булінг на робочому місці, особливо це стосується новачків. Таких дзвінків на нашу «гарячу лінію­» було близько 200 за минулий рік».

Якщо ж ви стали свідком цькування, то не можна про це мовчати, адже наступного разу об’єктом булінгу можете стати ви — запевняє Альона Кривуляк.

«Якщо людина побачила цькування чи знущання над кимось, то потрібно кликати на допомогу і привертати увагу. Коли знущаються над нами, це дуже не приємно і зачіпає. Коли ми бачимо знущання над кимось іншим, то десь в собі ми радіємо, що це відбувається не з нами». 

Точки опори

Цей матеріал було створено за підтримки International Medical Corps та JSI Research & Training Institute, INC, завдяки грантовій підтримці USAID. Погляди та думки, висловлені в цьому матеріалі, не повинні жодним чином розглядатися як відображення поглядів чи думок всіх згаданих організацій. 

This material has been produced with the generous support of the International Medical Corps and JSI Research & Training Institute, INC. through a grant by United States Agency for International Development. The views and opinions expressed herein shall not, in any way whatsoever, be construed to reflect the views or opinions of all the mentioned organizations.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.