Слухати

Ці вибори дадуть кращий склад парламенту — Олексій Гарань

07 жовтня 2014 - 03:23
Facebook Twitter Google+
Вибори до Верховної Рали - коментує політолог Олексій Гарань (НАУКМА)
Ці вибори дадуть кращий склад парламенту — Олексій Гарань / Програми на Громадському радіо

Олексій ГараньПолітолог Олексій Гарань (Києво-Могилянська академія) коментує перебіг передвиборчої кампанії: «Ці вибори дадуть кращий склад парламенту. В цьому складі парламенту різко зменшиться кількість «регіоналів». Тут варто згадати, що на попередніх виборах за списками «Партія регіонів» набрала найбільше голосів — більше 20%. Кількість людей, пов’язаних з «регіоналами», так само різко зменшиться». «На Сході та Півдні висувається багато одіозних регіоналів, зокрема ті, котрі голосували за закони 16 січня. І вони мають серйозні шанси пройти, тому що кампанія коротка, а вони там мають структури, які працюють».

«На жаль,слово «політолог» нині дуже дискредитували. Політологами себе називають всі, хто коментує політичні події. Це неправильно. Політолог – це спеціальність, фах. У всіх нас є політичні симпатії і антипатії. Це зрозуміло, всі ми люди, громадяни і живемо в такий буремний час. Але людина, яка є політологом, при всіх симпатіях та антипатіях має триматися в якихось рамках.

Давайте почнемо з позитиву: ці вибори дадуть кращий склад Парламенту. В цьому складі Парламенту різко зменшиться кількість регіоналів, а чи прийдуть комуністи – залежить від свідомості виборців. «Партія регіонів» на минулих виборах за партійними списками була на першому місці. Вони набрали більше 20% голосів. А тепер давайте порівняємо з тими рейтингами, які є зараз. Опозиційний блок має в районі 3%, і я дуже сподіваюся, що він не пройде. «Сильна Україна» Тігіпка має 7%. Я вважаю, це колишні регіонали, в тому числі ті, які голосували за закони «16 січня». Давайте порівняємо: було більше 20%, а пройде 7%.

Те саме по мажоритарних округах. Тобто кількість людей, пов’язаних з регіоналами, різко зменшиться. На Донбасі, за моїми оцінками, можливо, до 20-иокругів не проголосує. Це не ми цю проблему створили. Ми докладаємо зусиль, щоби вибори відбулися. Зараз створені умови для переселенців. Але справа навіть не в округах. Загальнонаціональні опитування дійсно зафіксували отаке падіння регіоналів.

Я був на Сході в квітні, коли туди ще можна було їздити, то на так званих Антимайданах всюди були плакати проти Януковича, Тігіпка, Азарова, Королевської. Вони розцінювалися як зрадники. «Партія регіонів» — це зрадники. Зрадники тих людей, які за них голосували. Янукович просто тікає, відповідно, кидає всіх тих, які за нього голосували.

Якщо ми візьмемо мажоритарні округи, то на Півдні і Сході висувається дуже багато одіозних регіоналів. Які голосували за закони «6 січня». Вони мають серйозні шанси пройти, бо кампанія коротка, вони мають всі структури, які працюють. Думаю, ситуацію можна було б поміняти, якби кампанія була довша, якби відбулося відновлення структур. На даль, не вийшло поміняти виборчу систему. Але навіть за цих умов Парламент буде кращим. На загал, в ньому буде більшість тих сил, яких ми вважаємо демократичними та проєвропейськими».

Розшифрувала Анастасія Шибіко

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.