Слухати

Українські герої. Олександр Швецов

22 січня 2015 - 18:44
Facebook Twitter Google+
Можливо це через його трагічну історію, можливо через те, що Олександр веселий, оптимістичний, радісний й бойовий. Він з перших днів був відкритий до спілкування з журналістами
Українські герої. Олександр Швецов / Програми на Громадському радіо

shveco1 (2)

В сьогоднішньому випуску «Українських героїв» ми поговоримо про чи не найвідомішого українського військового – житомирянина Олександра Швецова. Можливо це через його трагічну історію, можливо через те, що Олександр веселий, оптимістичний, радісний й бойовий. Він з перших днів був відкритий до спілкування з волонтерами та журналістами. 

Молодому бійцю 29 років. Служив в  окремій Вінницько-Житомирській моторизованій бригаді, А0409, механіком.Був призваний 31 березня 2014 року. Проходив навчання в тренувальному таборі під Миколаєвом. В травні після навчань потрапив на Схід.

Олександр розповідає, що місцеве населення спочатку зустрічало їх не особливо радісно. Обстріли тривали постійно і важко було уявити хто і звідки атакує. З червня почалися обстріли окремі і потужніші: важка техніка, на кшталт «Градів», почала атакувати розташування бригади.

 

Нас там начали обстреливать градами. Получилось так, что я пошёл в посадку, у нас стоял там генератор, чтобы заряжать телефон. Ставлю телефон на зарядку и слышу «гуп-гуп». Спросил у сослуживца, что это, он ответил, что град. Только начал выходить из посадки, снова слышу «гуп-гуп», возле нас совсем близко. Мы поняли, что стреляют по нам. В четыре утра поступила команда сниматься, так как не было смысла там уже стоять. Нас вернули в штаб, и часа через полтора на нас пошли с трёх сторон. И танки, и их артиллерия, и артиллерия.

 

Зі  слів Олександра тоді, в липні, переміщення до Луганську не дозволило зберегти бригаду. Олександр був поранений під Луганськом, втратив ногу. Не втрачав свідомість, хоча втратив дуже багато крові. Ще пам’ятає в госпіталі подив лікарів, коли тиск падав до 70/0. Ногу ампутували в Харківському госпіталі.  Окрім ампуації лівої ноги права нога була поранена в гомілку. А по всьому тілу були чисельні поранення.

В грудні Олександ Швецов знову був в Київському центральному військовому шпиталі.

Про його стан та настрій  ми говоримов студії з волонтером, телевізійним продюсером Тетяною Ляховецькою.

 

 

Вона допомагає й підтримує поранених з червня цього року. Тетяна Ляховецька щодня в госпіталі й багато історій поранених українських героїв – це вже й історії з її життя.

Тим , хто не байдужий до долі українських героїв на сайті Громадського радіо номер  картки Олександра Швецова.

ДОПОМОГА КОШТАМИ:

Карта Приватбанку 4149 4978 0335 9951 на ім’я Рахунок Швецова Олександра Олександровича

 

Карта Приватбанку 5168 7423 4842 3553 на ім’я Воробйової Олени Георгіївни (мама)

 

КОНТАКТИ:

Швецов Олександр +38 (096)-151-97-98

Програма «Українські герої» на Громадському радіо підтримана Канадським фондом місцевих ініціатив.

Лого Канада новыйПрограма «Українські герої» на Громадському радіо підтримана Канадським фондом місцевих ініціатив.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.