Слухати

Перший подкаст на «Громадському Радіо»

15 серпня 2013 - 08:00
Facebook Twitter Google+
Нове «Громадське Радіо» створюється для вдумливого слухача, який скучив за правдивою інформацією
Перший подкаст на «Громадському Радіо» / Програми на Громадському радіо

Андрій Куликов: Отже, ви слухаєте першу програму нового «Громадського радіо». Так, це іще не повномасштабне мовлення,  а лише наше перше знайомство. І для знайомства – я, Андрій Куликов, і ще кілька учасників ініціативної групи, розкажемо – чому це може бути цікаво вам? І — навіщо це треба нам?

Ми віримо у ваше право, право кожного слухача чи слухачки, на отримання найбільш важливих і найбільш зважених новини і оцінок подій – в Україні і світі.

Ми знаємо, що ви – людина вдумлива і хочете самостійно зрозуміти, що відбувається довкола – аби самостійно прийняти своє рішення. Відомо також – і ви бачите це по телевізору, і чуєте це по радіо – що нас усіх просто загодовують неправдивою, запізнілою і другорядною інформацією.

Поки нашу увагу відтягують на непотреб і дрібниці, за нашими спинами, за нас вирішують нашу долю.

Наталка Соколенко: Можновладці часто маніпулюють інформацією, бо для них головне не ясна картина для громадян, а влада. Вони лише хочуть утриматися на своїх місцях: за будь-яку ціну, навіть за ціну приховування від вас справжньої картини подій.

Є ще політики, котрі прагнуть влади. Вони можуть багато і детально розказати про брехню і оборудки можновладців. І часто вони – єдині, хто намагається різати щиру правду в очі, нехай це часто вкрай небезпечно.

Звинувачуючи і викриваючи, вони часто викликають довіру і захоплення. Але мета опозиції не завжди співпадає з вашою. І їхній політичний тріумф, якщо він трапиться, не обов’язково принесе вам здійснення ваших сподівань.

Власники медіа-бізнесу запобігають перед найпасивнішими слухачами чи глядачами – бо, знов таки, їх не цікавить ваша самостійна думка,  їм потрібні пригодовані до екранів пасивні споживачі.

Комерційні мас-медіа розуміють вас, як гаманець перед екраном – і для них головне, щоби реклама підштовхнула вас до найголовнішого (як вони вважають) рішення – відкрити гаманець і – заплатити.

Леся Сакада: «Громадське радіо» не є панацеєю від поганих новин – і воно буде повідомляти вам не найбільш комфортні чи найбільш сенсаційні новини, а лише найважливіші.

Наші інтереси, журналістів «Громадського радіо», збігаються з інтересами вашими. Ми союзники і партнери.

Уже кілька місяців ми працюємо над цим проектом – з дуже простої причини. Ми хочемо чесно робити свою справу. Не працювати на замовлення влади, чи політиків, чи бізнесу, а доносити до вас усе, що ми дізнались про події у країні і світі, не відволікаючись на дрібниці. Бути чесними, не зважати на цензуру і самоцензуру.

Ми хочемо вірити, що наш підхід, наш погляд на речі поділяють сотні тисяч людей, і в тому числі ви. Ми сподіваємося, що у нас разом, нарешті, вийде те, що не вдалося іншим колегам – не тому, що ми якісь зовсім інакші, а просто тому, що час для «Громадського радіо» прийшов лише тепер.

І ще одна важлива річ. Чому ми вирішили робити радіо, в той час коли найбільшу аудиторію збирає телебачення?

Кирило Лукеренко: На це питання відповім я. По-перше, телебачення, яким ми його знаємо, поступово втрачає найбільш кмітливу частину глядачів – через його примітивність і низьку якість. Усе більше українців шукають правдиву інформацію в інтернеті – на перевірених сайтах, у блогах, чи в колі друзів у соціальних мережах. І ми будемо спілкуватись з вами саме тут і зараз.

По-друге, ми знаємо, що ви – людина зайнята, і значну частину свого часу проводите в русі: в транспорті, за заняттями спортом, або просто на прогулянках. При цьому у вас лишаються вільні руки, і головне – очі.

Отже, нас можна слухати навіть з недорогого мобільного телефона чи смартфона – в маршрутці, електричці, потязі, вагоні метро чи автобусі.

Так само, як ви слухаєте музику – ви зможете слухати і наші програми. Якщо у вас є мобільний інтернет чи просто доступ через wi-fi – доставка нашого прямо ефірного сигналу не є для вас проблемою. З часом ви зможете закачати до себе на мобільник чи плеєр подкаст одну з наших авторських програм.

Ірина Славінська: Ми віримо, що з часом, коли покриття буде рости, технології розвиватимуться, а ціна інтернету і мобільників зменшуватись  – «Громадське радіо» у ваших навушниках чи в колонках вашого авто стане такою ж звичною ознакою ранкової подорожі, як колись була газета — в метро або трамваї, чи FM-станція — у машині.

Ну, і іще лишається одна ситуація, коли радіо дасть фору інтернету і телебаченню – коли ввечері можна спокійно проаналізувати події дня – багато хто робить це перед сном.

І, до речі, це була поширена практика радянських часів – коли по телебаченню була одна реальність, а справжні новини і оцінки вдумливі люди звикли брати з радіо – щоправда на той час це було закордонне радіо.

Ми розпочинаємо наш проект, щоби за кілька місяців він почав видавати в мережу свої перші регулярні програми.  Спочатку це будуть лише поодинокі авторські програми, але згодом, по мірі надходження фінансування, ми хочемо розширювати наше мовлення в інтернеті.

Ми сподіваємося, що з часом «Громадське радіо» матиме і свої власні радіочастоти в столиці та регіонах. Але ми також свідомі того, що такі частоти незалежному мовнику буде отримати непросто. Тим часом, ми віримо, що в багатьох регіонах України знайдуться радіостанції, котрі також матимуть змогу розміщувати у своєму ефірі наші програми.

Кирило Лукеренко: Ми, команда «Громадського радіо» добре усвідомлює, якою непростою буде наша робота. Ми — професійні журналісти і знаємо як робити свою роботу. Але крім ноу-хау, бажання і наполегливості нам потрібні засоби для здійснення нашої ідеї. Частина техніки у нас уже є – вона залишилась від першого «Громадського радіо», котре успішно діяло десять років тому.

Але це не все, що треба для нормальної роботи. І ми приймаємо обладнання чи кошти від усіх, хто поділяє наші принципи і готовий допомогти. Нам потрібні комп’ютери, програмний продукт, сотні пунктів технічних специфікацій. Також нам потрібні гроші у зарплатний фонд.

Так, ми будемо звертатися по додаткові пожертви до фондів і приватного бізнесу. Але нам стане в пригоді кожна гривня.

Андрій Куликов: Ви можете теж допомогти – зв’яжіться з нами по електронній пошті , або у «Фейсбуку», чи перерахуйте певну суму на наш рахунок – розділ «Підтримай нас» ви знайдете на головній сторінці нашого сайту.

Можна знайти багато пафосних слів про чесну журналістику і вирішальні часи, у які нам випало жити. Але наша мета – тут, на «Громадському радіо» — проста і цілком негероїчна. Усе що ми хочемо – це запропонувати вам іще одну послугу. Новини і аналіз подій, і ще – тематичні програми від людей, які вміють їх робити.

 

Щоб послухати англійську версію подкасту, натисніть тут

  ГР: чому і навіщо? Можна також скачати на soundcloud.com
[date]
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.